Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt szeretném tőletek kérdezni...

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy az idősek, miért vannak rossz egészségi állapotban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mert az alacsony nyugdíj mellett dolgozni kell.
2014. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mert idos korra elhasznalodik a szervezet ket okbol is, egyreszt biologiai okokbol masreszt meg a tobb evtizednyi munkatol.
2014. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Körülöttem egy idős ember sincs rossz egészségügyi állapotban, pedig nem fekszenek egész nap. az egyik (70 éves) kisgyereket nevel, a másik (66 éves) a nyugdíja mellett aktívan dolgozik, ráadásul fizikai munkát. Hol vannak rossz állapotban az idős emberek? Vagy mennyire idősekre gondolsz? Mert azt el tudom képzelni, hogy egy 90 éves ember már rossz állapotban van, na de egy 70 évest nem nagyon.
2014. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Mert a különböző testi és lelki terhelések miatt a szervezet elkopik, nem bírja az állandó terhelést. Ezt befolyásolja az életvitel, táplálkozás és ezekből levonható okok.
2014. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy valaki aktív életmódot folytat, dolgozik, stb. még lehet rossz egészségi állapotban, lehet beteg. Ahogy öregszik az ember, egyre jobban elhasználódik a szervezete, ezáltal egyre gyengébb lesz, kopnak az ízületek, csökken a terhelhetőség, nehezebben küzdi le az immunrendszer a betegségeket. Ráadásul a hosszú évtizedek alatt étellel, levegővel stb. rengeteg káros anyag felhalmozódik a szervezetben, ezek is okozhatnak betegségeket.
2014. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3.kommentelő

én átlagosan gondoltam... úgy a nyúgdíjasokra, igaz, hogy van aki 80 évesen, mondjuk egy kötélen táncol, de lehet van olyan is, akit már pl pelenkázni kell...

a válaszok sokat segítettek, nagyon szépen köszönöm :D

2014. febr. 4. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!