Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy alkoholista szellemileg...

Ha egy alkoholista szellemileg már nincs a legjobb állapotban, akkor szervileg is rossz állapotban lehet?

Figyelt kérdés
Van egy alkoholista rokonom. 20 éve iszik, napi 4 liter tabis bort. Műfogsort hord, és egyik nap a feleségén meg a gyerekén követelte, hogy hová rakták a fogát. Irtó nagy patáliát lecsapott. Közben ő rakta le az asztal alá....meg vannak ilyen dolgai. Szerintetek az ilyennek milyen állapotban lehet már a mája? Ennyire nem bontja a méreganyagokat, hogy már a gondolkodásban is korlátozott lesz? Meddig képes élni egy ilyen alkoholista?
2013. jan. 13. 20:24
1 2
 1/11 Joshy Ca$h ***** válasza:
Úgy ahogy mondod elhalnak az agysejtek. Szerintem 50-60 évig.
2013. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha 20 éve iszik, és mondjuk 16 évesen kezdte, akkor most 36 lehet. Vagyis ifjonc. A műfogsor elrakása meg nem nagy gond. Kérdezd meg az ismerőseidet, hogy mennyi mindent felejtenek el egy nap? Hol a cigim, hol a szemüvegem, miért is jöttem be a spájzba? Vagyis a rokonodnak még van vagy 30 éve hátra. Ha nem dohányzik akkor még több is.
2013. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most utánakérdeztem az alkesz feleségétől, és 27 éve iszik egész pontosan. 52 éves most. Enni nem eszik, mert minden kaját leszól, inkább csak iszik, de azt nagyon sokat...utána kérdeztem, és a 4 liter bor mellé van, hogy töményet is iszik. 35 évig dohányzott, 2 éve azt abbahagyta.
2013. jan. 13. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:

"Szerintetek az ilyennek milyen állapotban lehet már a mája? Ennyire nem bontja a méreganyagokat, hogy már a gondolkodásban is korlátozott lesz?"


Pontosan úgy van, ahogyan leírtad. Ezt " hepatikus encefalopátia"-nak nevezik

[link]

2013. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek :) Azért elég elkeserítő, hogy egyes emberekkel mit tesz az alkohol...Hogy hagyhatja néhány ember, hogy így legyőzze egy szenvedély...Ahogy elnézem a férfit, nem sok ideje lehet hátra. Legalábbis ennyi alkohol mellett én el nem tudom képzelni, hogy lehet még élni...valószínű én már a felénél feldobtam volna a talpam. Egy józan pillanata sincs. Igaz, én nő vagyok, de szerintem nem normális dolog, hogy még ennyi alkohol mellett is képes valaki élni. Sokszor elgondolkozok, hogy valóban emberből van-e :D Na jó, ez persze csak vicc volt.
2013. jan. 14. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van lehetőséged rá, és érdekel a sorsa, akkor mindent tegyél meg az érdekében, hogy azonnal kapjon valami kezelést ami segíthet. Persze, kell hogy ő is akarja, de majd ha végleg feladja az agya és szervezete, lehessen tiszta a lelkiismereted (vagy a hozzátartozóinak) hogy mindent megtettetek. Azért a helyedben érdeklődnék a területi mentális gondozóban (és ha normális az orvos) akkor segít, és tájékoztat a lehetőségekről.


Az én apám 60 éves, ő is sokat ivott egész életében, és már jópár éve teljesen demens, fizikailag rokkant (cukorbetegség isd közrejátszott).

Kérdésedre válaszolva, igen, szervileg is "rossz" állapotban van, és ez sajnos nem úgy megy hogy ha valaha is leteszi akkor majd "visszaépülnek a sejtjei"...

De ami ennél is rosszabb az a retardáció. Az én apám például nem kommunikál, nem is fog fel túl sokat a külvilágból, múltkor a testvéremmel meglátogattuk, és 1,5 órás látogatás alatt annyit beszélt, hogy: "Ti testvérek vagytok?". Szóval igen. Én azt mondom neki nem oszt nem szoroz majd hogy ha meghal sajnos. Vegetálásnak túl sok értelme nem lehet neki sem :/


Szóval ha Téged érdekel, még ma tegyél érte, érdeklődj a lehetőségekről, és ha nagyon érdekel a sorsa, akkor pedig legyél erőszakos e téren és igenis harcold ki hogy legyen vele valami. (Vagy tájékoztasd/noszogasd a közelebbi ht-it.)


Remélem hogy ez nem egy újabb "antihappy end" lesz.

Sok erőt és kitartást.


Sok sikert, akárcsak

2013. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ellenáll mindenféle segítségnek, ilyenkor agresszívan lép fel, ha segíteni akarunk rajta. Képes megütni is. Ilyenkor mit tehetnék érte?...Az orvos ilyenkor kényszerítheti kórházi kezelésre? Vagy tanácstalan lettem......nem tudom hogyan segíthetnék a családnak, de főként a feleséget, és a gyereket sajnálom. Ha ez az ember még magának sem vallja be, hogy nagyon alkoholista, viszont bántja a családot, akkor mit tehetnék én...egyszerűen tanácstalan vagyok.
2013. jan. 16. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem kényszerítheti, hogy elfogadjon bármilyen kezelést. A kényszergyógykezelés megszűnt.
2013. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor sem, ha üti-veri a családot? Volt olyan, hogy a feleség nyakán ott volt a keze nyoma, de ő nem mert róla beszélni...de én láttam, rákérdeztem, és inkább eltakarta egy sállal. Aludni nem hagyja őket. Ilyenkor se lehet valami kényszergyógykezelésre kötelezni?
2013. jan. 17. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyenkor a rendőrségen kell feljelentést tenni.
2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!