Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcáfolnátok? Valami frappáns...

Megcáfolnátok? Valami frappáns válaszra lenne szükségem

Figyelt kérdés

Először is hadd meséljem el, hogy az alkohol mennyi bajt okoz:

most nem statisztikákkal jönnék, hanem konkrét esetekkel : egy közeli szociális munkás ismerősömtől rendszeresen hallom, hogy a körzetében az egyik legnagyobb probléma az alkohol.

A történet majdnem ugyanaz az összes kliensnél:

Általában iszákos apától származó gyermek megpróbál kitörni: családot alapít, dolgozik. A munkahelyéről kirúgják mert szociálisan és lelkileg sérült és nem olyan jó munkaerő, mint aki egy egészséges családban nevelkedett.

Ezután emberünk elkezd inni, alkoholistává válik és elkezdi verni a feleségét és a gyerekét. Pár év múlva a mája felmondja a szolgálatot.

Jelentős számú bűntény esetében áll fönt alkoholos befolyásoltság, rengetegen tesznek olyat, amit józanan soha nem tennének meg és, hogy megteszik az csak az alkohol agresszivitást fokozó hatásának tudható be.


Ha az államnak sikerülni elérni, hogy a pohár helyett a marihuánához nyúljanak a szóban forgó emberek, rengeteg embert mentenének meg bűnözővé vagy áldozattá válástól.


A marihuána függő pedig (egy forrásom alapján) kb ugyanannyira veszélyes, mint egy alkoholista már ami azt illeti hogy meddig megy el, hogy megszerezze függőségének tárgyát.


Összefoglalva: az alkohol nem csak fogyasztóját károsítja, hanem a fokozott agresszivitás miatt a környezetét is, ezzel szemben a marihuána csak a fogyasztót károsítja. És teljesen kiüti. Mint már írtam veszélytelenebb mint józanon.

Szerintem az államnak a tömény alkoholos italokat kéne betiltania, illetve akkora adóval sújtania, hogy az emberek a támogatott marihuánát válasszák. Ezzel (bár ez egyértelműen nem kimutatható és a forrásom szerint is kérdéses a pontos hatás) talán kitörési lehetőséget lehetne nyújtatni az alkoholizmus ketrecében vergődő családoknak.



2014. febr. 5. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Tudják ezt ott fönt is. Csakhogy a marihuánának nincs jövedéki adója, a piának meg van. Nem is kevés!
2014. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez a cigarettára is igaz. Mégis tűzzel-vassal irtják. Míg inni,lerészegedni részegen ocsmánynak lenni,akár egy játszótéren is lehet.
2014. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok dohányos, de azért szerintem a nikotin sokkal kisebb hatással bír, mint az alkohol, vagy a marihuána
2014. febr. 5. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt kéne cáfolni?

Nehéz cáfolni, mert tök jogos. Ma a szakemberek között tökéletesen ismert tény, hogy a drog elleni totális (!) háború értelmetlen és káros (lásd mi történt Dél-Amerikával). Az is ismert tény, hogy ellenben ártalomcsökkentéssel, az enyhébb drogok legalizálásával lépéselőnybe lehet kerülni az ilyesmikből élő maffiákkal szemben, és közben erősen (kezelhető szinten) kézben lehet tartani a káros egészségügyi és társadalmi hatást.

2014. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es, a dohányzás elleni harc csak olyan, mint a népesség szaorodása érdekében tett lépések: látszatintézkedés. Tulajdonképpen senkinek nem érdeke megszüntetni a dohányzást (legfőképpen nem a mindent behálózó gyógyszerlobbinak), de mivel nagy divat harcolni ellene, kénytelen minden kormány valamit lépni.
2014. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdő tevesek az informacioid .Az alkohol fizikai függőséget alakit ki .Fizikai függőség az mikor a szervezet egy anyagot kivan,ker a működéshez ilyen az alkohol meg a nikotin.A marihuána nem alakit ki fizikai függőséget.Letezik olyan hogy pszihes függőség na ezt kitud alakítani a marihuána de egyen függő van aki maga az eufórikus érzésre rákap es naponto szívja de ezis csak hozza allas es életkörülmény függő .A cigi ergo nikotin alakítja ki a legnagyobb függőséget kb mint a heroin ( kemeny drog ) lasd sokat tizen eves koruktól életük végéig dohányoznak es többszöri próbálkozásuk ellenere sem bírják ki par hétnél tovabb ( szerintem a cigit kene betiltani ) .Marihuana sokszor kivalt egy gyógyszer nyugtatja az emberi elmét , helyre rak , megkonnyebulsz hatása alatt az ember barátságos csöndes jokedu a legkevésbé sem agresszív lasd alkoholal szemben.Nyilvan a marihuánának is megvannak a negativ hatásai pl a füst mert ügye szívják ( bele lehet sutni sutemenybe vagy más etelekbe ) es akkor joval egesegesebb.Tobb marihuána fajta van van amelyiktől az ember olyan nyugodt lesz hogy szinte beszelni sem tud van olyan ami a kreativitást hozza elo van amelyiktől zenelos beszélgetős lesz az ember hangulata lasc alkohol eseteben mindegy hogy bortól vagy pálinkától rugsz be a hatás ugyanan a marihuána eseteben mindenki megtapasztalja neki mi vallik be.Kulfoldon olyan kultusza van Amszterdamban mint nalunka borászatnak rendezvények , termelői versenyek ahol ugy zsűrizik Ming a borokat izvilag , hatás , minőség szerint , rendes kupákat osztanak ki sajtóban szerepel stb csak nálunk van ez a titkolózás es büntetés .Aki nem hisz abban amit leirtam az olvasson utanna , es azutan alkosson véleményt hogy ha megtapasztalta mert akkor valos az ítélkezés ha tapasztalat van mögötte.Ne higyunk a médiának es az újságoknak mert jelenleg drog ( sajnos meg ide sorolják ) ellenes politika van es lejaratjak.
2014. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 benhafvtm válasza:

that is great

www.fvtm.bu.edu.eg

www.nu.edu.eg/staff/mohamedghanem1

2014. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 benhafvtm válasza:

good information

[link]

2014. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 benhafvtm válasza:

You can browse all the map site for the faculty of veterinary medicine as follow:


[link]

[link]

[link] /fvtm/

[link] /fvtm/index.php/post-graduate

[link] /fvtm/index.php/fvtm-departments

[link] /fvtm/index.php/students

[link] /fvtm/index.php/society

[link] /fvtm/index.php/quality-unit

[link] /fvtm/index.php/projects

[link] /fvtm/index.php/item/359-2013-12-09-08-51-42

[link] /fvtm/index.php/component/k2/itemlist/user/235-عاطفدسوقي

[link] /fvtm/index.php/item/360-2013-12-09-09-31-06

[link] /fvtm/index.php/item/358-2013-12-08-09-58-37

[link] /fvtm/index.php/item/357-12-12-2013

[link] /fvtm/index.php/item/356-2013-12-04-15-42-22

[link] /fvtm/index.php/item/355-2013-12-04-15-31-59

[link] /fvtm/index.php/item/354-2013-12-03-19-51-44

[link] /fvtm/index.php/component/k2/itemlist/user/204-دمحمدغانم

[link] /fvtm/index.php/item/353-2013-11-30-22-32-34

[link] /fvtm/index.php/item/352-2013-11-30-16-00-54

[link] /fvtm/index.php/item/350-2013

[link] /fvtm/index.php?start=10

[link] /fvtm/index.php?start=20

[link] /fvtm/index.php?start=30

[link] /fvtm/index.php?start=40

[link] /fvtm/index.php?start=50

[link] /fvtm/index.php?start=60

[link] /fvtm/index.php?start=70

[link] /fvtm/index.php?start=80

[link] /fvtm/index.php?start=90

[link] /fvtm/index.php?start=330

[link] /fvtm/index.php/2222222

[link] /fvtm/index.php/home

[link] /fvtm/index.php/dean-word

[link] /fvtm/index.php/about-faculty

[link] /fvtm/index.php/news

[link] /fvtm/index.php/graduate

[link] /fvtm/index.php/scientific-journal

[link] /fvtm/index.php/conferences

[link] /fvtm/index.php/workshops

[link] /fvtm/index.php/relations

[link] /fvtm/index.php/photo-gallery

[link] /fvtm/index.php/contact-us

[link] /fvtm/index.php/important-links

[link] /fvtm/index.php/site-map

2014. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!