Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyton kirepedezik és vérzik...

Folyton kirepedezik és vérzik a szám a hidegtől. Melyik ajakápolót ajánlanátok, ami tényleg használ?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, folyton kifújja a számat a szél, meg amúgy is mindig ez van hideg időben, már ha egy nagyobbat mosolygok egyből szétreped a bőröm és vérzik, nagyon utálom. :| Labello nem segít, sem a Balea ajakápoló, és a gagyi 100 Ft-os szőlőzsír sem. Valami tipp? Az ára nem érdekes, csak használjon!

(És amúgy rengeteget -minimum 3 liter/nap- iszom, szóval a folyadékbevitel növelése sem segít.)


2014. febr. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Méz.
2014. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alverde körömvirágos és Himalaya ajakápoló is jó. A lényeg, hogy napi többször kend be a szádat vele. Lehet vitaminhiányod is, ha ennyire durva a helyzet.
2014. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A mézzel csak kenjem be? Az a baj, hogy azt tuti lenyalogatom, mielőtt használna... :D De azért megpróbálom azt is !

A körömvirágos tippet is köszönöm, valóban, az tényleg jó lehet. Amúgy ez milyen vitaminhiányra utal? C és D vitamint szedek, bár azt inkább megfázás ellen.

2014. febr. 7. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
A-vitamin, ha jól emlékszem. Mindenesetre nem ártana egy kúra neked valami komplett multivitaminból. Egyébként én is a mézet illetve az Alverdét tudom ajánlani.
2014. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és a Labellót meg Baleát meg felejtsd el, én mikor Labellót egyszer használtam annak idején, nekem is száradt, repedezett, rosszabb lett, mint előtte volt.
2014. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet neked is! Jó, akkor beszerzek egy Alverdés kencét, remélem az tényleg jó lesz. Egyelőre sima körömvirágkrémet találtam itthon, most bekentem azzal (de jó, hogy írtátok!), de délután megyek vásárolni.

Köszi mégegyszer, remélem már nem sokáig lesz ilyen smirglis a szám. (Már puszit adni is félek, szabályosan karistol a bőröm. :| )

2014. febr. 7. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én saját magam gyártom az ajakápolóm. Most csokis-narancsos van, olyan az illata, mint a zselés szaloncukornak.

Nagyon könnyű ilyeneket gyártani, és legalább tudod, mi van benne.

A sima, mezei mandulaolaj is kiváló.

2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben a gyógyszertári síma, egyszerű szőlőzsírra esküszöm. Mindig segített.
2014. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as voltam.


A Labello jó, és van egy új is, a Neutrogena ajakápolója, de sajna nekem nagyon büdös.


A-vitamin hiányod van (esetleg D is), én azt gondolom. Beszélj a háziorvossal, tud rá gyógyszert adni (az A-vitamin nem vízben, hanem zsírban oldódik, emiatt túl lehet adagolni, ezért csak kis agadot írnak fel). Egyél sok magvas ételt, magvakat, és répát, májat!

2014. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok! Délután megvettem ezt a körömvirágos Alverdét, hát, lehet, hogy hazafelé kicsit összefagyott a táskámban, mert itthon ahogy bekentem vele a számat egyszerre felszisszentem, hiszen az a keménység nem esett jól, de azóta már puhult az is, és hál' Istennek a szám is. Most egyelőre használom ezt, remélem beválik, ha mégsem, akkor marad a többi praktika, amit írtatok. Remélem a sebeim is hamar begyógyulnak... :|

Tényleg aranyosak vagytok, hogy ennyien próbáltatok segíteni, köszi nektek! :)

2014. febr. 7. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!