Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hidrogén- klorid sósavat...

Hidrogén- klorid sósavat lélegeztem be, mitől lesz jobb az állapotom?

Figyelt kérdés

két napja 37%-os HCL- sósavnak a gázát belélegeztem véletlenül, miután vegyészet órán a (amiben a sósavat átöntöttük) fülkét tisztítottam ki, azt hiszem, akkor már nem ment az elszívó, akkor lélegezhettem be véletlenül.

Ilyen még nem fordult elő velem!

egy picit megmarhatta az orrnyálkahártyámat, folyik az orrom ezerrel, és fáj is, ahogyan a torkom is nagyon fáj!

Mit kéne csinálnom,hogy valamivel jobb legyen, ne fájjon annyira a torkom? aludni sem tudtam!

egy picikét köhögök is ( de köhögni sem tudok szinte,mert annyira fáj).

Volt már valaki hasonló esetben, vagy tud valaki erről valamit?

Meddig tarthat a torkom gyógyulása?



2014. febr. 7. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvoshoz kell menni, de késedelem nélkül !! Az ilyenfajta "mérgezések" nagyon veszélyesek, lényegében a harcigáz okozta mérgezések kategóriája. Am a felső légutakban érződik, az csak a felszín. A gond azzal van, hogy a tüdőbe is mehetett. A tüdő viszont nem fáj, de lehetnek helyrehozhatatlan sérülések, amelyek kimenetele akár fatális is lehet.
2014. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 napja, mire vársz? Miért nem mentél azonnal orvoshoz?
2014. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyukám egyszer húsvét előtt nagyon, de nagyon akarta a tisztaságot, és a budiba sósavat és hipót öntött egyszerre. Hagy csillogjon az a budi! A kénköves istennyila ahhoz képes kis sistergés, ami ott keletkezett!

Elvitte apukám az orvoshoz, de az jobb híján azt tudta javasolni, igyon sok tejet!

Szerencsére nem sokat slukkolt be anyukám, mert el tudta kapni a fejét, de a sósavat száműzte a háztartásunkból.

Én is elmennék az orvoshoz a helyedben, talán van rá valamilyen nyugtató, regeneráló folyadék.

2014. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy ezzel orvoshoz kell menni, ez elmúlik magától is nem?
2014. febr. 8. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Most már biztos enyhültek a panaszaid, mert ha rosszabbodott volna, már orvosnál lennél.Kis dózist kaphattál. Ha nem mar a nyelőcsöved, nem ég a szemed, akkor talán megúsztad.
2014. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de ha igen??????
2014. febr. 8. 13:58
 7/8 cli_hlt ***** válasza:
100%

Ember. Hol volt a maga pH-jú, jól pufferelt mosófolyadék?


Ilyenkor ki kell mostni szemet, arcot, orrot vele.


Gondolom tudod, de a többiek kedvéért: a HCl az egy gáz. A sósav az ennek az oldata. Ha HCl-t lélegzel be, akkor a nyálad és a nyálkahártyádon lévő folyadék enyhe sósavvá változik, és megmarja a szöveteket, ami hasonló sérülést okoz, mint az égés.


A sérült szövetek ráadásul felülfertőződhetnek mindenféle bacival, mert a bomló húson ezek jól el tudnak szaporodni.


Azonnal orvoshoz. Most.

2014. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tömény alkohol gőzével belélegezve tudod enyhíteni az ingerköhögést (tisztaszesz, sósborszesz, esetleg pálinka, de nem inni!).


Többiben csatlakozni tudok az előttem szólóhoz: orvoshoz mielőbb, toxikus tüdővizenyőt kaphatsz. A tüneteid alapján, azért nem 1-2 légvétel volt, azt leoldja a nyálkahártya és némi kuc-kuccal kijön...


Ezen felül én vitatnám a felügyelő tanár / technikus kompetenciáját, felelősségét is. Ez bizony munkahelyi baleset, akkor is ha iskolai laborban történt.

(amúgy a vegyifülkének van egy használati szabálya, ebben az aláhajolva takarítás, kikapcsolt elszívóval, elég necces szakmailag is...)


Legfontosabb most az egészséged, úgyhogy orvos...

Károsodhatnak a tüdő alveolusok, csökkenhet a légzőfelület... maradandóan. Már rég ellátást kellett volna kapj, legalább egy porlasztott szódabikarbónás inhalálást.

2015. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!