Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszindulatú áttétes polipja...

Rosszindulatú áttétes polipja volt már ismerősödnek/hozzátartozódnak/neked?

Figyelt kérdés

Vastagbélfekély + műtött polip, mindez egy 35 éves nőnél. Most derült ki, hogy a polip szövettana nem jó, rosszindulatú volt, és már a sejtszövetekbe is látható... Mr és onkológiai konzílium lesz pár napon belül.


Volt már valakinek/ismerősnek ilyen? És mi lett belőle?


Köszi, ha valaki tud ebben segíteni.


2009. dec. 8. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg inkább szerencsés az illető! Bizonyos polipokból (adenoma) előbb-utóbb rosszindulatú daganat lehet. Valószínű nála is ez volt a helyzet. Az, hogy még "polipként" lett felismerve szerencse, mert sok esetben ebből észrevétlenül alakul ki kiterjedt rák, amit csak későn fedeznek fel.

Tapasztalat? Én 29 F vagyok és 1 éve távolítottak el a vastagbelemről egy polipot. Ezt még korán találták meg, így nem változott még át. A doki azt mondta, ha nem fedezték volna fel most, évekkel később potenciálisan rák lehetett volna belőle. 3 évente mehetek kontrollra :(

Visszatérve: szerintem műtét lesz a dologból, mert a problémás területet biztonsági zónával ki szokták venni. Utókezelésként lehet, h kemoterápia is lesz.

2009. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, és örülök, hogy Te is szerencsés voltál, és jó egészséget kívánok.


A barátnőmről van szó. Neki konkrétan azt mondta a doki, hogy rosszindulatú, és terjed. A zárójelentésén az van, hogy rosszindulatú vastagbél daganat. (én nagyon meg vagyok ijedve, de hálistennek Ő nagyon erős, legalábbis én annak látom).

2009. dec. 8. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a barátnőd?
2010. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!