Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ügyfélkapu-betegéletút?...

Ügyfélkapu-betegéletút? Nektek bejön ez a menüpont, és egyáltalán mit jelent? Most akkor ki fér hozzá? Bárki?

Figyelt kérdés

Tehát az ügyfélkapun van egy olyan "betegéletút"-lekérdezési lehetőség, hogy "itt láthatja, mely kezelőorvosok és mikor kérdezték le az Ön betegéletútját".

Na de nem csinál semmit, csak ugyanezt kiírja, ha rákattintok. Valakinél működik?


A másik:

Ehhez mégis milyen jogosultság kell? Valamikor van egy X bármilyen kezelőorvosom, és elég a TAJ-számom ismerete, és máris lekérdezi 10 évre visszamenőleg is a tudtom nélkül?


Ott valami olyasmire hivatkozik, hogy állítólag ha a kezelőorvos, akkor ahhoz van jogom, hogy tudjam, ha lekérdezte, de megtiltani nem tudom.

Na oké, csak éppen én magam is honnan tudom, hogy tényleg a kezelőorvosom-e, ha csak a TAJ kell hozzá? Ez azért nagyon durva így sztem ...


Tapasztalatok?



2014. febr. 11. 19:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

nem hiszem el, napok óta ezt írja ki, bemásolom:


"""KEZELőORVOSI BETEGÉLETÚT NAPLÓ

Lekérdezés időpontja Intézmény neve Intézmény címe


Ezen az oldalon megtekintheti, hogy mely kezelőorvosok, mely időpontokban kérdezték le az Ön betegéletút adatát az Eüak. 11. §-(3) jogszabály által engedélyezett módon."""


1, mi ez az Eüak. 11. § (3) ?

2, és miért nem látok mégse semmit, ha egyszer ez egy elvileg létező menüpont? van akinek, sikerült már megnézni ezt?

2014. febr. 12. 09:17
 2/12 A kérdező kommentje:

sehol senki?

tök jó, mert a hivatalosan feltett kérdéseimre persze nincs válasz, de még az oldal webmesterétől se ... (miután már vagy 10x leráztak h nem hozzájuk tartozik, csak akkor tudnám h vajon az az oldal csak úgy magától működik és senki nem üzemelteti?

2014. febr. 15. 10:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg sem nyitja a TAJ szolgáltatásokat (a kiszolgáló nem elérhető), de az ebev-et minden gond nélkül tudom használni.
2014. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

oké köszi, hát akkor nem nálam van a hiba, csak mindenesetre idegesítő, pont amikor kéne.

és főleg, mert emlékszem h nem is olyan rég még működött ...

2014. febr. 15. 12:06
 5/12 anonim válasza:
Ha le akarod tiltani a betegéletút lekérdezést, ezt az OEP-nél teheted meg az erre rendszersített formanyomtatványon. Ezután már nem kérdezheti le a kezelőorvos (egyik sem). Ha fel akarod oldani a tiltást, azt szintén az OEP-nél teheted meg.
2014. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
esetleg közelebbi infót tudsz? vagy linket, űrlapszámot?
2014. márc. 25. 13:25
 7/12 anonim válasza:

Ezen a linken találsz egy űrlapot, ezt kell kitölteni és beadni személyesen az OEP-hez vagy elküldeni tértivevénnyel.Ha kéred és megadod a címet, ki kell értesíteniük amikor a letiltás megtörtént.

[link]

2014. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ok kösz!
2014. márc. 27. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Te okos :D Azért nem jön be ott semmi, mert még egy orvos sem kérdezte le a betegéletutad.... Ezt a lehetőséget egyébként letilthatod a menüben pár centivel lejjebb a beállításoknál.
2014. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
te okos. ha nem tudnám, hogy biztosan lekérdezte X és Y, akkor nem csodálkoznék ezen ...
2014. máj. 15. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!