Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátnőmnél jóindulatú agydaga...

Barátnőmnél jóindulatú agydaganatot diagnosztizáltak, de nem műtik ki. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Kb. másfél centi átmérőjű daganat van a fejében, de mivel nem nő nem operálják ki, hanem otthagyják! Kb. fél évente ránéznek majd, hogy nincs-e változás és ennyi!!!! Rendben van ez így? Úgy aggódom...

A műtét azért is veszélyes lenne, mert a beszédközpont sérülhet, ezért sem vállalják, meg mert egyelőre nem okoz gondot a "gombóc".

Féltem őt nagyon. :(


2014. febr. 17. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van az egyik ismerősömnek már több éve. Neki sem veszik ki.
2014. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is ismerem olyat akinél ez a helyzet. Gondolom ez a bevett eljárás.
2014. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem "nyom" semmilyen fontosabb agyi központot, a kivétele viszont problémákat okozna, szerintem az orvosok részéről ez a legszakszerűbb döntés. Egy ismerősömnek már gyermekkora óta van egy jóindulatú daganat az agyában, de az állapota hosszú ideje változatlan, jó egészségnek örvend. Szóval nem biztos, hogy olyan nagy az ok az aggodalomra :)
2014. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Cisztat nem szoktak bántani, azt tudom.
2014. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És változhat ez az állapot? Mármint rosszabbodhat? Mire és mennyire kell odafigyelni?
2014. febr. 17. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt kell rendszeresen ellenőriztetni, hogy nem növekszik-e a daganat.
2014. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2015. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindig attól függ, hogy hol helyezkedik el a daganat, problémát. Gondolom végeztek biopsziát abból tudják, hogy jóndulatú
2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm, akinek a testvérének van agydaganata, neki irgalmatlan fejgörcse van állandóan. Jövőhónapban fogják műteni .
2015. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A barátnőmnek is sokszor van erős fejgörcse.
2015. jan. 15. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!