Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek rosszabb/job...

Szerintetek kinek rosszabb/jobb minden szempontból? Annak aki az átlagnál soványabb, vagy annak aki az átlagnál kövérebb? Miért?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Eléggé biztos vagyok benne, hogy erre így nem lehet válaszolni. Mennyivel soványabb/kövérebb, mennyire egészséges, mennyire hat ez az önbizalmára, ésatöbbi. Ha nagyon sovány vagy nagy kövér, az mindenképpen egészségtelen s az ember mások általi megítélése is romlik... Kevés evésnél komoly hiányjelenségek lehetnek, de kövéren is simán előfordulhatnak, de azért kisebb eséllyel. Viszont annak más kockázatai vannak...
2014. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

29 éves nő vagyok 160cm és 46 kg.Szerintem nem rosszabb se nem jobb nekem emiatt.Egyszerűen kényelmes,mert ehetek bármit és bármennyit.

Mielőtt le lennék oltva makk egészséges vagyok :-D

2014. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagosnál kövérebbnek a rosszabb szerintem, mert állandóan fogyóznia kell, kellemetlenül beizzad ahol összeér a bőre, beszólnak neki sokan, és az egészségre is ártalmasabb, mintha vékony lenne.

Én fiatalon nagyon sovány voltam, mindenki rémüldözött hogy nézek ki, főleg a rokonság, anyám meg állandóan orvoshoz vitt mindenféle injekció és gyógyszerkúrák miatt, persze ezektől sem híztam, hiszen ilyen az alkatom, nagyon rosszul estek a megjegyzések, hiszen nem tehettem róla, viszont azt és annyit ettem, amennyit akartam és egészséges voltam, fáradhatatlan.

2014. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mind a két véglet egyformán rossz. Tényleg a végletességről beszélek.


1. kényelem

- a soványnak azért kényelmetlen, mert bökik a csontjai ha leül valahová, stb

- a kövérnek azért, mert még a cipőjét se tudja bekötni


2. vásárlás

- a sovány azért nem talál mert széltébe gyerek, hosszába felnőtt méret

- a kövér meg azért, mert egyszerűen semmibe nem fér bele.


3. Étkezés

- a sovány általában finnyás, semmit nem eszik meg jó szájízzel /persze vannak alkatilag olyanok akik nem tudnak hízni, de ez nagyon kis százalék/

- a kövér mindent megeszik amit meglát


4. Külső

- a sovány betegnek tűnik, akibe már csak hálni jár a lélek

- a kövér meg visszataszító mert elveszíti a sok hájtól a karakteres vonásait. Csak egy nagy gombóc a feje. Sehol egy áll, egy arcél stb.


5. Megítélés

- a soványnál hátsó okot keresnek. Betegséget, depressziót, anorexiát, és általában sajnálják a túl sovány embert a társai.

- a kövérnél elítélik, okot nem keresnek, hiszen lehet annak orvosi oka is, akkor is a mohóságra, és az akaratgyengeségre fogják a kinézetét.


Nem ragozom, így is hosszú lett.

Azonban a kövéreknek talán nehezebb helyzetük van utazás alkalmával, vagy rendezvényeken, ahol picik a székek, stb.


Szóval szerintem a középút a legjobb.

2014. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:

A kövérnek nehezebb, mert mindig cipelnie kell azt a rengeteg kilót, lépcsőzésnél lóg a nyelve, nem kap levegőt, izzad, büdös, mindenki rossz szemmel néz rá és jogosan, mert ugyanannyit fizet egy buszjegyért, holott lehet, hogy 2x súlyosabb, mint más. Főleg egy repülőn gáz kövérnek lenni. Esztétikailag is nagyon rosszul néz ki. Egy sovány sokat rejthet a soványságán megfelelő szabású ruhákkal és megfelelő színekkel. Egy kövér max feketével tudja magát optikailag vékonyítani, amiben nyáron meg lehet sülni és csak még jobban fog izzadni.


Természetesen egyik véglet sem jó, de talán egy fokkal a túlzott soványság jobb, mert lehet azért tenni az egészségért vitaminkúrával, mígy egy kövérnél sokkal többet kell tenni és sokkal több áldozatot kell hozni.


Amerikában bírságolják az olyan szülőket, akik elhízlalják gyermeküket. A gyermek nagyon kiszolgáltatott és szomorú, hogy már sok gyermek Magyarországon is túlsúlyos.

Hiányzik sz önuralom, önfegyelem, mkotiváció, komoly célok, stb.


Érdemes lefogyni, ha nem mások kedvéért, akkor önmagunkért. Hogy ne kelljen ingyen cipekedni. Egy hordár legalább pénzért viszi a bőröndöket, akövérek megy ingyen és folyamatosan. SZóval hajrá, fogyókúrázok! SOk sikert! Hízókúrázoknak multivitamint!

2014. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!