Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi fantázia vagy gerincfer...

Orvosi fantázia vagy gerincferdülés? (lent hosszabban)

Figyelt kérdés

Ma volt az iskolában egy vizsgálat, ahol megnézték a gerincemet.

A doki azt mondta, baj van a gerincemmel, meg hogy elküld valahova, stb.

Érdekes, 6 éves koromban is volt már egy ilyen "gerincferdülésed van" feltételezés, de aztán kiderült, hogy semmi, tényleg semmi. (akkor más "diagnosztizált")


apr.: soha nem szokott fájni a hátam, nem vagyok sánta, egész jól bírom a terhelést és egyenesen ülök. A szüleim sem vettek észre semmit.


Az orvos végig sem húzta az ujját a gerincemen (pedig szokták) ... Ha pedig olyan nagy elváltozás lenne, szerintem észrevették volna. (...)


nem szeretnék vizsgálatokra menni, főleg feleslegesen. akár hiszitek, akár nem, kézilabda meccsek sora vár rám, mert már bent vagyok egy másik kézicsapatban is...


kíváncsi lennék, mi a véleményetek erről, hogy volt-e már ilyen esetetek.

jah. és ha netán... netán gyógytornára kerülne sor... milyen az? ott mit csinálnak velem? mik a feladatok? ...


köszönöm

14/l



2014. febr. 20. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért egy kivizsgálás nem fog ártani, főleg, hogy semmi fájdalmas vagy kellemetlen nincs benne. Megnézik a hátad, esetleg csinálnak egy röntgent, ennyi.

Ha baj van, legalább kiderül, lehet kezelni, és akkor esetleg meg lehet előzni, hogy rosszabbodjon. Viszont ha elhanyagolod, akkor lehetnek belőle gondok.

2014. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ferdülés vizsgálat nem fáj és nem tart soká. Ha most ettől ódzkodsz és ha úgy adja ferdülés van, később utolér a baj. Azután fogsz kapkodni fűhöz-fához, de a rendbehozatala körülményes lesz.
2014. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes foglalkozni vele, mert ha időben elkapják, akkor még korrigálni lehet tornával, tartásjavítással. Az már rég rossz, amikor tüneteket is okoz. Nekem is nagyjából 14 éves koromban diagnosztizáltak enyhe gerincferdülést, a végén még gyógytornára sem kellett járnom, csak azt mondta a doki, hogy ha lehet, hason fekve olvassak, hogy nyúljanak az izmok, és helyükre kerüljenek a csigolyák. Megfogadtam, azóta sem volt soha gond a hátammal. Most 42 éves vagyok.
2014. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg ahhoz elég drágán mérik manapság az orvosi kivizsgálásokat, hogy merő fantáziálásból küldjön oda bármilyen doki. Sokszor inkább akkor is húzzák-halasztják a vizsgálatokat, amikor a korai pontos diagnózis fontos lenne.
2014. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. febr. 20. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy röntgen nem árthat.
2014. febr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem gerincferdülésem van, és soha semmilyen panaszom nem volt vele eddig.

Szóval igaza van az előzőeknek: csak azért, hogy neked plusz teendőt csináljon, azért nem küldött volna további vizsgálatokra, és egy röntgen nem nagy cucc. Pár perc és kész. Ennyit igazán kibírsz! :)

2014. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!