Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert akinek...

Ismertek olyan embert akinek bal, jobb vagy mindket kezén négyujjas barázda ( más néven majomredő, majombarázda, simian-vonal, zárt kéz) van? Ez a down szindromásoknál is előfordúl 60-65 %- ban, egészseges emberek közt pedig 1 % -ban.

Figyelt kérdés
Érdekelne van-e ilyen ismerőse valakinek, és hogy az illető teljesen egészseges -e? Van -e fizikai vagy más problémája.

2014. febr. 24. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Nekem mindkét tenyeremen van négyujjas barázda, ami a kérdésedben szerepel. Férfi vagyok, többek között azt olvastam róla hogy teljesen egészséges, sőt kiemelkedő képességű embereknél is előfordul. Gondoltam rá hogy akár ebbe az utóbbi kategóriába is tartozhatok, mert iskolaéveim alatt mindig jó tanuló voltam és felsőfokú végzettséget szereztem. Valamint jelenleg is kutató vagyok. De azért megfordult a fejemben a lezárt tenyér egy másik lehetséges oka is, a Down mozaikosság. Ez azt jelenti, hogy édesanyám viszonylag későn, 38 évesen szült. És a későn szülő nők esetében gyakoribb a Down kóros baba, illetve ha nem teljesen Down kóros, hanem csak néhány sejtben fordul elő. Ez a mozaikosság. Több ismerősöm is van, akit későn szült az édesanyja és egyik vagy mindkét tenyerén lezárt kéz van. Kissé különcök, szeretnek egyedül élni. Ők átlagos képességűek. Úgy gondolom, hogy a DNS-ről a tenyér vonalai árulkodnak. De még nem tárta fel teljesen a tudomány e területet. Kivéve azt, amikor a megszületett baba tenyerét meg szokták nézni, mert a lezárt kéz indokolttá teheti a kromoszóma vizsgálatot Down kór lehetősége miatt.

És a kérdésed apró betűs része, hogy egészséges vagyok-e. Igen, semmiféle panaszt nem diagnosztizáltak soha. És én sem érzek semmiféle fizikai vagy szellemi problémát. Néhány ismerősöm genetikailag előrehaladottnak, fejlettnek nevezett, lordnak is tartottak már, mivel szerintük túlságosan jól nevelt és művelt úrként viselkedek.

2014. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Üdv!


Nem tudom van-e jelentősége, de mindkét tenyerem ilyen. Nincs tudomásom semmilyen egészségügyi problémáról. Nagy vagyok, erős vagyok, az IQ-m 130. Jól érzem magam a bőrömben.


27F

2014. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 István000 válasza:
100%

Már rég nem aktuális, de a statisztika kedvéért. :D


Nekem is lezártak tenyereim. Egészséges vagyok, átlagos iq-val(116).


22F

2014. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sziasztok! nekem most született babám,én 39éves vagyok és az ő mindkét tenyere lezárt kéz... remélem minden okés lesz vele.
2015. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 István000 válasza:

Persze. :)

Talán kivételes személyiség lesz. Intelligens és sikeres.


A neveltetése fog mindent eldönteni!

Meg kell találni a közép utat a szigor és a szabadság között. ;)

2015. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Köszönöm a megnyugtatást! :) Tényleg kivételes! Kivételesen szép és okos már most! :)
2015. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kezemen van. Egészséges vagyok. Kitűnő tanuló voltam mindig, most éppen orvosi egyetemen vagyok végzős. Senki se aggodjon a pici babája miatt, egészséges emberek tenyerén is elofordul, ahogy írtad is. :) 23L
2016. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az én babám mindkét tenyere ilyen.. januárban kell mennünk genetikai vizsgálatra de nincsenek down szindrómára utaló jelek szóval remélem hogy azok közè tartozik akik egészségesek!
2016. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem is mindkét tenyeremen ilyen.

Nem volt gond a képességeimmel, reál vonalon még kiemelkedő is voltam, ELTE-n szereztem diplomát, igaz, az is, hogy társaságban nehezen találom a helyem, a kommunikáció nehézkes.


Nem akarok senkit megrémiszteni, csak a statisztika miatt írom le, hátha találunk összefüggést: soha nem gondoltam rá, de házasság után kiderült, hogy nem lehet gyerekem. És talán a nagycsaládban is volt egy ilyen rokon, aki utód nélkül halt meg, és szintén megvoltak a vonalai.


Ha lesz még ilyen beírás, szívesen felvenném vele a kapcsolatot.

2020. márc. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!