Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köröm alatti barnás megkeménye...

Köröm alatti barnás megkeményedett függőleges elváltozás mire utalhat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyámnak (39) kb. 3 éve megjelent egy ilyen függőleges elváltozás a jobb hüvelykujján:


[link]


Fizikai munkát végzünk, így elképzelhető, hogy valami fel is szúródhatott, de mi nem emlékszünk ilyesmire, hogy ez megtörtént volna akkor, amikor erre felfigyeltünk, hogy neki ott van már vagy hosszabb ideje. Sokáig nem volt fájdalmas, ám most egy pár napja nagyon fáj neki, nem tud erős nyomást gyakorolni arra az ujjára, fel is van kicsit púposodva az egész ujjpárna, olyan mint mikor tövis kerül a bőr alá és gyulladásba jön. Azt még tudni kell, hogy magas vérnyomással küszködik 18 éves kora óta, de ezt gyógyszeresen kezeli, szinten tartja. Viszont úgy néz ki, hogy elörököltem ezt a problémát (22/F jelenleg), bár én még nem szedek gyógyszert, kb. egy fél éve nekem is megjelent a jobb kisujjamon hasonló, mint ami őneki van, csak kisebb és inkább erre hasonlított:


[link]


valamint kb 1 hónap elteltével el is múlt (mindez fájdalmatlan volt). Olvastunk valamit a neten, hogy ez szívelégtelenségre és nem tudom pontosan még mire (talán májra?) utalhat. Volt az orvosnál, és nem tudták eldönteni mi ez, azt mondják sosem láttak ilyet eddig, és beutalták a sebészetre (azt megjegyezném, hogy Szerbiában lakunk egy kis városban, ezen mondjuk nem is csodálkoztam, hogy nem tudták micsoda). Kérdem én tőletek, valaki találkozott már hasonló jelenséggel? Az általános orvosa szerint ha szívelégtelenség volna, akkor ez az elváltozás kék színű kéne legyen.


Köszönöm előre is az értelmes hozzászólásokat :)



2013. aug. 29. 22:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!