Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maximum 20-30 percet bírok...

Maximum 20-30 percet bírok garantáltan egyhelyben állni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Hipochonder vagyok és egyébként se bízom a nyugati orvoslásban.


Szerintem egyébként pszichés okokból van az egész, nem bírok sokáig állni. Szédülök, melegem lesz, nehézzé válik a fejem esetenként a végtagjaim és esetenként bizsergést is éreztem (de ezt elég ritkán). Ha nem tudok ilyenkor leülni, akkor kiver a hideg veríték, nagyon cseng a fülem, és általában balra dőlök. Meg bír tartani a lábam, hanem mintha az egyensúlyérzékem mint olyan szűnne meg ilyenkor.

Ha leülök, a tünetek 5 percen belül elmúlnak.


Gondolom a vérnyomásom esik le egy eléggé alacsony szintre + az agyam van a legmagasabban ugyebár és főként az nem kap vért.

És mivel hipochonder vagyok és tudom magamról, hogy nem fogok tudni sokáig egyhelyben állni, szerintem az egészet ez indikálja.



Amúgy ülve, fekve nincsenek ezek a tünetek...



Állítólag ezek a fenti tünetek nagyon gyakoriak a tinilányok körében. Amiért engem aggaszt, az az, hogy már nem vagyok tinilány!


21/L


2014. febr. 25. 22:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja, és teljesen egy helyben állásnál van csak ez!


Diákmelónál kibírtam 8 óra állást, ott pár lépést lépnem kellett és hajolnom is.

Vagy az egyetemen is sokszor végig kell állni 20 perces szünetet, ami esetleg fél órára nő. Ott se mint a cövek állunk, és ott sincs gondom.


Sőt, mikor például baráti találkozóknál várunk, ami alaphangon fél óra, nagyon késősek vagyunk, nos akkor sincs semmi bajom.



Zárt helyeken, ha mint a cövek kell állni (lábfej mozgatása mit sem ér), akkor jönnek elő a vérnyomásesés-szerű tünetek.

2014. febr. 25. 22:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Most hallottam, hogy a bizsergés pl. szívritmuszavar tünete is lehet. De akkor például üldögélés közben is rámjönne néha, nem?
2014. febr. 25. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne diagnosztizàld magad a neten keresztül,mert hülyesèg.Az ember,ha olvas valamit alaratlanul is sajàt magàn èszleli a tüneteket,mindenfèle betegsègnèl.

Szerintem a legnagyobb gond,h pànikbeteg vagy.

Orvossal beszèltèl màr?Mindenkèpp beszèlned kène vele.Hàziorvos is jó,ès ö majd elküld kivizsgàlàsra.Így kiszürhetö,ha van fizikailag problèma a sziveddel,vagy màssal.

2014. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amíg nem biztos, hogy gond van, addig engem orvos ne lásson...


Nem akarok bunkóskodni, de lehet annak fog hangzani, azért előre is bocs!

Aki nem tud saját vagy közeli ember tapasztalata alapján írni, de írjon.

Orvoshoz egyelőre nem megyek, és ha beírjátok, hogy márpedig kellene, attól még nem fogok, ergó az nem segít rajtam.

2014. febr. 25. 23:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg a másik, hogy evolúcióilag se normális szerintem a cövek szerű álldogálás, ilyet az embernek a történelem során sz.v.sz. nem kellett annyiszor, mint most (sorban állás, tömegközlekedés, stb)

Tehát talán normális, ha valakinek a szervezete nem bírja.

Plusz állítólag általános jelenség, legalábbis tinikorban.


Persze, hogy először megkérdezi az illető, hogy hé, nem tapasztalta ezt valaki más is? És nem orvoshoz rohangál a kevés szabadidejében kegyetlenmód felstresszeltetni magát, hogy aztán tablettát kapjon olyasmire, amire a természetes gyógymódok sokkal hatásosabb lennének....

2014. febr. 25. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!