Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválás/piercing készítése...

Tetoválás/piercing készítése után miért nem lehet vért adni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Gondolkozz!!!!!
2014. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
pontos választ nem tudok rá adni,de valószínűleg azért,mert egyrészt keveredik a véred a tintával,másrészt a friss sérülések miatt fogékonyabb vagy bizonyos fertőzések elkapására,ezért jobb megvárni a minimum fél,de inkább egy évet,mielőtt vért adnál
2014. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első, gondolkozok. De semmire nem jutottam, mivel a tetoválást, mondhatjuk egy nyílt sebnek, aminek nem kell egy év, hogy begyógyuljon, illetve én nem úgy gondolom, hogy keveredik a vérrel, maximum csak egy minimális mennyiségben. Gondoltam itt a fertőzésveszélyre, ahogy a második válaszoló is írta, de tetoválást csak és kizárólag sterilizált helyen, új tűvel készítenek (persze szeretnénk ezt hinni), ami a fertőzés kockázatát minimálisra csökkenti, illetve ha mégsem, annak sem kell egy év, hogy kiderüljön, valamit elszúrtak.
2014. márc. 6. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Miért kérdezed, zárójhelben Te is megadtad a választ!
2014. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!


Általában egy év az idő, a tetováltatás után illetve kb fél év a testékszer után. Természetesen a gyógyulás miatt, hiszen közben emelkedett a fehérvértest szám, illetve amíg a tested a festék egy részét bontja, addig kerülhet "idegen anyag" a vérbe, amit esetleg a felhasználáskor nem jó, ha ott találnak. De amúgy tartós-erős gyógyszerek szedése mellett és betegen SEM lehet vért adni.

(a többieknek: olvassátok el az oldal szabályzatot!)

2014. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!