Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Petefészek ciszta miatti...

Petefészek ciszta miatti falásrohamok?

Figyelt kérdés
Lett egy cisztám a jobb petefészkemben, ami miatt nem jött meg a menzeszem 3 hete, és a menzesz kimaradása óta falásrohamokkal küszködök, a szokásos 1500 kalóriám helyett 2000, sőt van,hogy közel 3000 kcalt is képes vagyok bezabálni, próbálom magam visszafogni,de egyszerűen nem megy. Szerintetek mitől lehet?

2014. márc. 7. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 cisztád van, szerintem nincs köze a falásrohamokhoz. Az 1500 kalória nagyon kevés, csak akkor elég, ha alacsony vagy és semmit nem mozogsz.

Gondolom, fogyózol, és mostanra éheztél ki annyira, hogy nem bírod visszafogni magad.


Ha PCOS-ed van, az gyakran jár inzulinrezisztenciával, ami okozhat falásrohamokat. Ezzel endokrinológushoz kell fordulni. Esetleg az 1 cisztával is megteheted, hátha mond valami okosat.

2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felborult a hormonháztartásod,ez teljesen normális. Egyébként a 2000 kalória messze van még a falásrohamoktól. Arra figyelj,hogy ezeket a kalóriákat inkább értékes tápanyagból (gyümi,zöldség,hús,stb) vidd be,és ne üres szénhidrátokból. Sajnos én mensi előtt 4-5 nappal nagy zabálós vagyok,képes vagyok napi 6000 kalóriát megenni,fele-fele arányban,egészséges dolgokat és csokit,chipset is zabálok (ez a legjobb szó rá) ilyenkor. Szerencsére 3 hétig tudom tartani a normális diétám és sportolok,ezért nem okoz súlygyarapodást ez a néhány nap kilengés.

A nőgyógyászod mit mondott erre?

2014. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen de így 59kg leadása után (120kg-ból lettem 61 kg) és hasplasztika után nem ezt várom el magamtól, híztam már másfél kilót, eddig is nagyon édesszájú volta,de most különösen,általában hétköznap tartom magam, nem igen megyek fel 2000kcal felé (lefoglalom magam), de hétvégén sose tudom magam tartani :(...csak annyit mondott,hogyha nem jön meg 2 hét múlva,menjek vissza

rettegek a hízástól :(, próbálok egészségesen táplálkozni, meg mindennap mozgok, de a táplálkozás szempontjából nagyon nem megy a régi rendszerem :(, iszonyatosan kívánós vagyok

2014. márc. 7. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Mekkora ciszta?
2014. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta felszívódott a ciszta?
2014. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!