Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt én csináltam magamnak?

Ezt én csináltam magamnak?

Figyelt kérdés
Egyszer vérvételen kiderült, hogy nem iszom elég vizet. Tényleg nagyon keveset szoktam inni. Mondta az orvos, hogy mindenképpen igyak többet, de ennek nem tettem eleget. Egyszer csak el kezdett görcsölgetni a májamnál, elküldtek ultrahangra ahol azt mondták, hogy vesekéregcisztáim vannak. Mindegyik vesémen egy-egy. Azt mondták, hogy ez nem súlyos. Ezt vajon én okoztam, mert nem ittam eleget vagy ennek semmi köze ehhez?

2014. márc. 4. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A ciszta nem a kevés ivás miatt van. Az ivás a vesekő képződés elkerülése miatt fontos, mert a besűrűsödött vérből elég tömény vizelet választódik ki a vesékben és ha ott kristáyképződés indul meg, akkor abból vesekő lehet.

2014. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 4. 23:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha keveset iszol, akkor lehet veseköved is.
2014. márc. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!