Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem, miért olyan súlyos...

Nem értem, miért olyan súlyos betegség a rák?

Figyelt kérdés
Nyomorék sejtek halmozódnak fel a testben, néha vándorolnak és a test nem képes elpusztíani őket, de miért lehet ebbe belehalni, elveszik az erőforrásokat a rendes sejtektől v mi?
2014. márc. 10. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos a legtobb ember belehal
2014. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondold el, hogy van egy jól működő város, amelynek minden lakójának megvan a feladata. Vannak, akik élelmiszert termelnek és dolgoznak fel, vannak, akik tisztítják a várost, mások építgetik a házait, falait, meg javítgatják, megint mások védik a lehetséges ellenségek elől a békét. Megvan egy egyensúly, hogy miből mennyi kell, hogy minden lakó egészségesen éljen. Na most ha egyszer csak egy csomó fiatal lakó jön, és eldöntik, hogy márpedig ők mind mondjuk építők akarnak lenni, nem pedig ahogy a szükségleteknek megfelelően beosztják őket, akkor lesz egy csomó építés, de közben nem jut elég ember, aki élelmet termel vagy védelmez. Egy bizonyos határig a város tudja kompenzálni az egyénieskedést, de mondjuk ezek a renitens építők a saját fiaikat is építőknek nevelik, és így teljesen felborul a rend és az egyensúly. Már maga az építők csoportja sem fogja tudni rendesen ellátni a saját feladatát, mert nincsenek például kőművesek akik követ fejtenek, vagy téglagyárosok, vagy olyanok, akik fákat növesztenek, ezért elfogy az építőanyag is.


Talán ezzel a hasonlattal érthető.

2014. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor ezek a sejtek nem támadják a rendes szövetet?
2014. márc. 10. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
manapság azért már nem olyan súlyos betegség a rák... csak az ismeretségi körömben (köztük én is az voltam) 10 rákos embert ismerek, közülük 2 halt meg... 8-en teljesen meggyógyultak... ha időben elmegy a panaszával az ember orvoshoz,(és nem itt kérdezgeti hogy mi baja lehet és hogy kúrálja ki magát :) ) ha a nők évente rendesen eljárnak nőgyógyászati szűrésre, akkor ez a szám még tovább csökkenne :)
2014. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha korán kezdik el kezelni, akkor jók a kilátások. A baj csak az, hogy nehéz korán észrevenni, és amikor észreveszik, akkor egyes rákokban már túl késő. Másokban a beteg még menthető, de nagyobb károkat szenved.

Tulajdonképpen elszívják a tápanyagokat, nyomják a szöveteket, és féktelenül szaporodnak, miközben már a saját szövetük feladatát sem tudják ellátni.

2014. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4


Gratula, az gyogyult ismerosoknek..... kerdezhetnem, hogy hany gyogyultat ismersz a Non-Hodgkin's Lymphomábol?

2014. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves 6-os a kérdező nem a Non-Hodgkin's Lymphomáról kérdezett, hanem a RÁK-ról... mindenki tudja, hogy millió egy féle van... nekem méhnyakrákom volt, vannak ismerőseim akiknek mell, van akinek gége, van akinek végbél épp most gyógyult fel egy Hodgkin's-os is :) igen vannak olyan fajtái amit nem lehet megmenteni, mert nincs tünete, amikor már van akkor késő... mint írtam 2-en meghaltak az ismerőseim közül... de sajnos vannak olyan esetek is amikor van tünete, csak nem megy el orvoshoz az ember, mert "majd elmúlik" vagy pont azért nem mert nem akarják hallani a diagnózist... pedig ha elmennének, akkor meg lehetne gyógyítani...
2014. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves 6-os a kérdező nem a Non-Hodgkin's Lymphomáról kérdezett, hanem a RÁK-ról.


kedves , elnezest a tudálekossagert, igazad van aaa Non-Hodgkin's Lymphoma az nem RÁK..

2014. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves... egy szóval sem írtam én azt, hogy az nem rák :) ne csak olvass, értelmezd is amit írok :)
2014. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!