Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány % esélyem van az agyvérzé...

Hány % esélyem van az agyvérzésre 16 évesen?

Figyelt kérdés
állandóan az agyvérzéstől rettegek, és már érdekel hogy van-e okom a félelemre..

2014. márc. 13. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
50-50%
2014. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rettegsz tőle, bizonyára utánanéztél a kiváltó okoknak. Magasvérnyomás, stressz stb. Ha ezekből valami fent áll nálad és kezeletlen, nagyobb esélyed van az agyvérzésre, egyébként meg nem kell félni tőle. Bármikor történhet bármi melyre előre felkészülni nem lehet. Feleslegesen bonyolítod az életed a rettegéssel.
2014. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
enyhe stressz. az is a rettegés miatt, de szerintem nem számot tevő. magas vérnyomásom sincs.ha nem is felkészülni, legalább tisztában lenni a dolgokkal.
2014. márc. 13. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az embernek agyvérzése van, nem tud önmagáról gondoskodni, másokra van utalva. Ebben az esetben nem sokat ér a tudás, hogy ilyen esetben mit kell tenni.

Annyi esélye van az agyvérzésnek, mint annak, hogy most felállok, átsétálok hozzád és elmondom ugyanezt szóban.

2014. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az igazság az,amit az első válaszoló írt. 50-50 %. Mégpedig azért,mert agyvérzést nem csak stressz,magasvérnyomás okozhat,hanem pl. agyi ér rendellenesség(aneurizma), veleszületett véralvadási zavar,egyes autoimmunbetegségek is.De ha ilyen betegségeid lennének,valószínűleg már kiderült volna,bár az aneurizma sok esetben "néma",azaz nincs tünete.
2014. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
milyen vizsgálattal deríthető ki az aneurizma?
2014. márc. 13. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Koponya CT-vel vagy MR-el. De ilyet nem csinálnak csak úgy,mert te aggódsz.
2014. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hogyan érhetem el? pl: eltettetem hogy fejre estem, és elmegyek egy héttel rá a háziorvoshoz hogy ilyen meg olyan problémám van elküld ct-re? (viccen kívül.. :D )
2014. márc. 13. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Ennek az esélye mindenkiben ugyanúgy meg van. És szerencsére mégis ritka. ne légyél hypochonder :)
2014. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kezdj el lottózni, ott jóval több esélyed van, mint 16 évesen agyvérzést kapni.

Megfelelő folyadékbevitel, a sör kifejezetten gátolja az agyvérzés vagy stroke kialakulását, persze kis mértékben és azt is majd ha kiadják!! :)

2015. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!