Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsíros, pattanásos bőr. Mit...

Zsíros, pattanásos bőr. Mit tegyek ellene? Adnátok nekem tippeket amik hatásosak? Ne ilyen clean & cleart meg ilyeneket mert nem nagyon segítettek.

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 20:31
 1/4 anonim válasza:

Próbáld ki, hogy minden este gyógyvízzel vagy magas ásványi anyag tartalmú vízzel átitatott vattapamaccsal áttörlöd az arcod. Ne nagyon egyél dióféléket, mert az olajos magvak sem tesznek jót a bőrödnek. Én a pattogatott kukoricát is kerülöm, rám az van a legrosszabb hatással :/ Nekem ezek úgy-ahogy használnak.

Maradéktalanul nem hiszem, hogy eltűnnek, mert életkori sajátosság sajnos. :(

Remélem, javulni fog a helyzet!

2014. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Forralsz vizet egy fazékban, ami fölé az arcod kb. elfé. Ha forr teszel bele drogeriamarkt vagy gyogyszertar vagy akarhol kapható kamillaviragzatból (teanak aruljak) 2 evokanalnyit. Letakarod. Kicsit varsz, majd egy tuulkozot boritasz a fejedre es szépen folehajolva "gőzölsz" . Vigyazz nehogy a forro gőz a szemedbe menjen vagy egyeb balesetet szenvedj, nem az a lényeg, hogy leegesd a borod ;-)).

Hanem, hogy kb. 10 percig parolodjon az arcod. Izzadni is fog a melegtol. Utana csak torold meg a torolkozoben. Ezt ismeteld legalabb hetente, de probalkozz, hogy ketnaponta-haromnaponta, ha csinalod miior javul a borod.

A kamilla fertotlenito, antibakterialis es szarito hatasú is. Nagyon zsiros bornek jo, de tul sokszor se tanacsos a szarito hatas miatt.

Egyebkent csodakra kepes.

Nekem ez az egy valt be a tinikok egyebek utan csak sokkal zsirosabb, "fenyesebb" lett a borom:-(.

2014. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elfé után r stb. bocsánat siettem:-( 2-es
2014. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló problémákkal küzdöttem, amire mindenféle "csodaszert" ki is próbáltam. Viszont nem használt egyik sem.

Egy hónapja viszont vettem a patikában kecsketejszappant. Reggelente és esténként kell vele megmosnod az arcodat, és nem lesznek pattanásaid, ráadásul kicsit szárítja is a bőrt, így a zsírossága is szűnni fog. Én mindenképp csak ajánlani tudom. Főleg mivel hatásos és gyors változás érhető el vele.:)

2014. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!