Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Konkrétan ilyen gyógyszer...

Konkrétan ilyen gyógyszer létezik, hogy metformin 850 mg? Mert én csak olyanokat találok, aminek még van más neve is. Ezt nem értem, kezdem azt hinni, hogy ez az orvos nem normális.

Figyelt kérdés

Ő nem ír fel receptet ,így csak azt írta rá a letemre,hogy metrformin 850 mg.Azt mondta,majd a háziorvossal irassam fel

De csak ezeket találtam neten.


[link]


[link]


de hát ezeknek még van más nevük is... Akkor most melyik lehet az?

Köszi előre is!


2014. márc. 16. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
*leletemre* - bocsi
2014. márc. 16. 18:48
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,már megvan! Hülye vagyok már...
2014. márc. 16. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:

A metformin a hatóanyag. Nem baromira mindegy, hogy mi a neve, ha az van benne amit a doki írt? De. Akkor mi a probléma?

De egyébként van olyan tabletta is, aminek a gyári neve is Metformin és van belőle 850 mg-os is.

Szóval a doki így se úgy se hülye.

De mondom, ha helyette Meforalt vagy Merckformint kapsz, akkor sincs semmi, tök ugyanaz van az összesben....

2014. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De de,valóban. Már rájöttem,csak ő nekem a recetre az írta,hogy metformin 850 mg, és csak ilyen konkrétan nem találtam. De kiderült ugye ,hogy az a merckformin 850 mg volt.

Elfelejtette a doki,hogy én az xr-t szedtem. Na mind1,csak félek,hogy ettől nehogy hasmenése legyen majd... Akkor az xr-t kellene szednem megint.Csak azt hogy felezzem,mmint ebből a sima merckforinból kell most szednem napi kettőt. Az xr-ből akkor mennyit kellene?

Amúgy,nem ezért írtam,hogy nem normális a doki ,vagyis nem csak ezért.Régen járok már hozzá,és igazából nem történik semmi válatozás... :/ És folyamatosan csak küldözget ugyanazokra a vizsgálatokra ,ahol már engem néznek hülyének kb.,hogy minek megyek,mert nem találnak semmit...

Na mind1.

2014. márc. 16. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát de akkor miért nem keresel másik orvost?

Amúgy mg vissza kell menni, és megmondani, hogy XR-t szedtél, azt írja fel megint, ennyi.

2014. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát azért nem ennyi ,mert kb. 3 havonta van hozzá időpont...
2014. márc. 16. 22:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként azért járok hozzá,mert ettől függetlenül jó orvosnak tartom,vagyis próbálok benne bízni.Csak az zavar benne,hogy nem sok mindent oszt meg velem.Meg úgy érzem,hogy sok orvossal ellentétben tényleg rá akar jönni a betegségem okára.Egyszerűen a logikáját nem értem,inkább...
2014. márc. 16. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!