Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány darab Panadol számít...

Hány darab Panadol számít életveszélyes túladagolásnak?

Figyelt kérdés
A mellkasom nagyon fáj mostanában és félek hogy túl sokat vehettem be. Nem tudom pontosan megmondani hogy hányat de a túladagolás jeleit vettem észre magamon. Mennyi számít életveszélyesnek?

2014. márc. 17. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyet tapasztalsz akkor térj át egy másik hatóanyagra, mondjuk ibuprofénre. A paracetamol egyébként 4 gramm (8tbl./nap) fölött veszélyes, akár májleállást, vesekárosodást is okozhat. Az USA-ban elég sok túladagolási eset van, mert ész nélkül szedik. Túladagolásnál a hányinger, hasfájás, besárgulás az ami az akut májkárosodást jelzi. -Egy gyógyszerész-
2014. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egyik összetevőjére sem vagy allergén vagy érzékeny akkor bevehetsz 30 levéllel is, nem fogsz életveszélyes állapotba kerülni. Az más kérdés, hogy nem egészséges.
2014. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor átváltok másra.

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

2014. márc. 17. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Kedves második: a paracetamolnál nem az érzékenység a veszélyes, hanem a májban keletkező bomlástermék, a NAPQI, ami hepatotoxikus (májkárosító). És ehhez sajnos nem kell több levél tablettát bevenni, volt már haláleset 10 gramm esetén is, mivel nem kapott adekvát terápiát a beteg... -első voltam.
2014. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy egészséges szervezetnek nem hinném, hogy életveszélyes állapotot okozna ez a gyógyszer, kisebb túladagolás esetén.


De ki vagyok én, hogy egy gyógyszerészt megkérdőjelezzek a számára releváns témában. :)

2014. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!