Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukor a vizeletben pozitiv?

Cukor a vizeletben pozitiv?

Figyelt kérdés

Ez lett a kisfiam véreredményébe írva.

Orvos semmit nem mondott, itthon láttam meg, amikor átnéztem a vérképet.

Ha nem szólt, akkor valószinüleg nem baj? De azért én kiváncsi vagyok!


2014. márc. 17. 18:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Melyik orvos nem mondta ? A vércukor mennyi lett ? Egyáltalán mire kellett a vizelet cukor ?
2014. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Ha a kisfiad vizeletében cukor van akkor cukorbeteg és nem ide kéne irogatni mikot bármelyik percben összeeshet. Az orvos lehet vak és felelőtlen is.
2014. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg! Vérképen mennyi a vércukor?
2014. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kórházban volt hasmenéses vírussal pár napot, kapott infúziót is. Arra tippelek,hogy attól lett neki magas a vércukra... De mindenesetre beszélek a háziorvosával is.
2014. márc. 17. 18:38
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha már a vizeletben is cukor van, akkor az nem egy vírus miatt van!
2014. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam,hogy vírus miatt van. Azt írtam,hogy amiatt kapott infúziót, 4 napig napi szinten 2X 0,5 dl-t.

De felhívom a férjem unokatestvérét, ő orvos, igaz más szakterületen, de valószinüleg ennyit meg tud mondani,hogy köze van e hozzá az infúziónak.

2014. márc. 17. 18:42
 7/19 anonim ***** válasza:

Az infuzióban ha még van is cukor, akkor is normál esetben a szervezet termeli az inzulint és nem megy fel a vércukorszint.

A vizeletben lévő cukor már nagyon magas vércukorszintre utal!

2014. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Viszont nem iszik egész nap, nincs az hogy eszik-iszik rendesen és fogy...


De köszönöm a válaszokat, én is cukorbetegségről olvastam ezt, remélem tényleg csak ez áll a háttérben, de holnap orvos.

2014. márc. 17. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:
A vizeletben 10 mmmol/l vércukor érték felett jelenik meg a cukor,ami elég komoly cukorbetegségre utal. Ha a betegsége,folyadékhiány miatt lenne gond,akkor nem a cukor,hanem aceton jelenen meg a vizeletben.
2014. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem kellene pánikolni. Nyilvánvalóan nem érte el az eredmény azt a küszöbértéket, ami veszélyes vagy utal valami bajra. Infundálni általában izotóniás oldatokkal szoktak (krisztalloidok), melyek nem emelik a vércukrot (arra a 10-20-40%-os cukoroldatokat használják indokolt esetben, vércukorkontroll mellett). Fél liter infúzió nem fog senkinél pláne nem ilyesfajta dolgot okozni.


A vizelettel történő cukorürülés 15mg/dl-ig tekinthető normálisnak.

2014. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!