Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan ideges vagyok, kullancs...

Olyan ideges vagyok, kullancs volt bennem?

Figyelt kérdés

Ma öltöztem át, és a jobb térdkalácsomtól feljebb (kép) találtam valamit ami fekete valami volt, de annyira rá volt "olvadva" nem láttam lábakat, vagy ovális, oda tapadó jellegű egyebet. Amikor piszkálni kezdtem, először a széle bevérzett, majd amikor körömmel leszedtem akkor placcsant egyet és a körmöm alatt véres lett. A fekete pont körül nagyon halvány pirosodás volt. Amennyi egy pattanásnál se.

Utána amikor leszedtem, 10-15 perccel rá már a piros pötty elég pici lett és a folt is eltünt körülötte. Amikor szedegettem le, nem véltem észre venni kullancslábakat.

Szombat délben kint voltam egy gazos helyen, max 10 percig. Azóta 48 óra telt el. Anyámnak is mondtam a sztorit, de ő azt mondta ha belém is ment utána zuhanyoztam + ha az is volt kijött könnyen.

Kép: [link]


Szerintetek?



2014. márc. 18. 13:42
 1/8 A kérdező kommentje:
na meg ha ez kullancs akkor 2 nap elteltével nem 1 halvány foltnak kéne ott lennie, ami 1 cm ha volt
2014. márc. 18. 13:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgymond: sz.ard le.


Az egész nem érdemes a figyelmedre.

2014. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt mondod nem az?
2014. márc. 18. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt mondom a kullancs parazitától nem leszel rögtön meningitiszes és lyme kóros, tüneteid nincsenek feszültségtől és félelmtől pedig még senki soha nem jutott előrébb.
2014. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg az volt de nem kell annyira beszarni, a halál úgyis megtalál előbb vagy utóbb
2014. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj! Nem minden kullancs fertőzött,ha az is volt benned. A "sebet" most hagy békén. Néhány nap alatt valószínűleg megnyugszik. Arra figyelj oda,hogy a kb. a csípés gyanúja után 2-3 héttel nem kezd-e körülötte pirosodni,úgy hogy ez a piros folt gyűrű alakban növekszik. Ha igen akkor menj el orvoshoz,ha nem felejtsd el az egészet!
2014. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon ideges vagy, jobb volna most elmenni a dokihoz. Minél tovább vársz, annál nagyobbra fújod a mumust magadban.


Valószínűleg kullancs volt, és anyukádnak nincs igaza: tusoláskor nem távozik el csak úgy. Ahhoz a kullancsnak olyan hlyzetbe kell kerülnie, hogy ne tudjon levegőt venni (ezért szokták bekenni a potrohát olajjal, krémmel, vagy zsírral, ami nem mindig jó megoldás, mert a fuldokló-haldokló állat, ha fertőzött volt, agóniájában biztosan megfertőz.)


Jobb félni, mint megijedni, úgyhogy én azt javaslom, hogy menj csak el orvoshoz minél hamarabb. Ha nincs semmi gond, akkor legalább végre megnyugszol.

2014. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem az volt! :) amikor lekapartam másnapra (mára) ugyanolyan befeketedett kis varr keletkezett ott, pont ugyanolyan lett :D
2014. márc. 19. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!