Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szolizhatok gyulladt fülporccal?

Szolizhatok gyulladt fülporccal?

Figyelt kérdés
Szúrattam a porcba fentre egy lyukat, mert nagyon nagyon tetszett. Sajnos lassan fél éve, de csak rosszabb a helyzet. Jelen pillanatban fel is van dagadva, nem fáj, viszont még piros is. Vettem szolibérletet, most akciós volt, de ez lenne az első alkalom, ezért nem tudom még mit hogyan. Olvastam, hogy a testékszereket jobb ha kivesszük, kivenni kitudom, viszont a gyulladás attól még ottmarad.. Szabad vagy lehet így szolizni? Lesz káros hatása a gyulladásra nézve? előre is köszönöm!

2014. márc. 20. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kivenném ha már fél éve be van gyulladva.
2014. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezzel már régen el kellett volna menned orvoshoz, és a testékszert el kell távolítanod, talán allergiás vagy az anyagára.

Gyulladásra a meleg általában nem jó.

2014. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Reménykedtem benne, hogy gyógyulni fog, kentem antibiotikumos krémmel is, de semmi.. Nemhiszem, hogy az anyagára allergiás vagyok, mert alul is szúrattam ezzel együtt, ugyanolyan fülbevaló került bele, mint felülre, és már teljesen begyógyult, ott nem volt semmi komplikáció.

Ha orvoshoz megyek akkor hova? Fül-orr-gégészet, háziorvos ?

2014. márc. 20. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sebészet, vagy bőrgyógyászat.
2014. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen anyagú ékszer van benne? Lövetted vagy szúrattad? Egyenesszárú vagy karika?
2014. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

A szoli jót tesz a bőrnek (regenerálja kicsit). Helyedben nem venném ki a fülbevalót, hanem langyos kamilla teáznám vattával + éjszakára gyulladáscsökkentő kenőcs a lyuk 2 oldalához! Amennyiben ezekkel és a szolival nincs siker, akkor valószínűleg allergiás vagy arra a fémre, amiből van a fülbevaló, ez azt jelenti, h vagy cserélni kell egy másik anyagra, vagy hagyni a francba. Nem csak allergia lehet a gond, hanem h el lett lőve egy akkupunktúrás pont... akkor semminképp sem szabad oda fülbevaló! Ezért nem egészséges sok fém a bőrbe :/ sokadikkal nem 100% h sikeresen jár az ember. 1-1 füli és elég is :) úgy a nőies!

JOBBULÁST!

2014. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az anyagát nem tudom, lövettem - lehet az volt a gond.., egyenesszárú.

Az alkoholról mit tudtok, jó rá? Sok helyen olvastam hogy inkább ne használjuk..

Voltam orvosnál, kaptam rá antibiotikumot, xyzalt - allergiagyógyszert, és kenőcsöt ami regenerálja a porcot. Nagyon szerettem volna ezt a fülbevalót, de lehet az lesz hogy kiveszem.

2014. márc. 25. 10:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:)
2014. márc. 25. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!