Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ételekkel/italokkal...

Milyen ételekkel/italokkal segíthetem elő a porcképződést? Vagy ez lehetetlen?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 177 centi magas, kb. 70 kg, picit izmosabb. Néhány hónapja elkezdett nagyon fájni a térdem. Pár hete el is mentem vele sebészetre (tudom, nem oda kellett volna mennem), ahol megröntgenezték és ízületi gyulladásra hivatkozva 2 hétre kiírtak testnevelésóráról, felírtak Brexint és Activon gélt, és beutaltak ortopédiára. Ezután tompult a fájdalom.

Az ortopédorvos megcsavargatta és meghajlítgatta a térdemet (egyébként a bal fáj(t), a jobbal nem volt/nincs semmi probléma, legalábbis nem fáj). Arra jutott, hogy valószínűleg túl gyorsan nőttem, ezért nem fejlődött ki rendesen a porc, kattog, recseg-ropog. Felírt egy porcerősítő tablettát (Condrosulf) amit 3 hónapig kell szednem, napi 1 tablettát.

Azt szeretném megtudni, ezt a porcképződést elő lehet-e segíteni valamilyen ételek, italok fogyasztásával.

Sportként biciklizek, napi szinten, iskolába és haza. Nyáron minden reggel kijárok úszni. Testnevelés órám van mindennap, és egy ideig jártam péntekenként kosárlabdázni is, de ezt már egy ideje abbahagytam. Az előbbieket nem tervezem befejezni, a biciklizést főleg nem, mert nincs autónk és ezáltal ez a fő közlekedési eszközöm. :)

Szeretnék értelmes válaszokat kapni, előre is köszönöm! :)



2014. márc. 21. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden bört illetve inakat tartalmazo húsféle jót tesz: börös csülök, disznóköröm, marhalábszár, csirkecomb börrel együtt
2014. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már mitől tenne jót? ._.

Azért hülyének ne nézz már senki...

2014. márc. 21. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos erre nincs gyógymód... Az a gond, hogy még a szájon át szedhető porcépítőkről sem tudták bebizonyítani a hatékonyságot, habár persze adnak neki esélyt, hátha. A bélből való felszívódás/vagyis inkább fel nem szívódás/ okozza a gondot. A porcképzők valójában maximum csak a kopás mértékét tudják megállítani, ha egyáltalán. Mivel még fiatal vagy, a szervezeted még tudja regenerálni magát valószínűleg. Azt szokták mondani, hogy a kímélő sportokat (úszás, bicaj) nyugodtan lehet végezni, és ha már nem fáj, a többit is, úgyhogy 15 évesen még ne írd le magad :). A térdet mozgásban kell tartani, mert így termelődik az ízületi folyadék, ami tápanyagot biztosít a porcnak. Azt nem mondta az orvosod, hogy a folyadék mennyisége kevés? Előfordulhat, és erre szokták az ízületbe adni a porcépítő injekciót idősebbeknek, ami szintén inkább csak a további kopást akadályozza meg. Egyébként a vény nélküli porcépítők ugyanolyan "jók", mint a Condrosulf, ráadásul azt mondják, hogy a többféle hatóanyag miatt jobb az esélye, hogy hatnak. Amit még javasolhatnak, az a speciális térdstabilizáló torna, úgyhogy ha nem javul, akkor én a helyedben felvetném a dokinak - vagy keresnék egy másikat, aki felírja.
2014. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire okos vagy, akkor miért kérdezel?


A gyógyszertárakban kapható "porcvédö" szerek éppen ezeket tartalmazzák, és amennyiben természetes formában fogyasztod, semmivel sem rosszabb, csak olcsóbb.


Egyébként nekem orvos mondta, hogy ha minden ember ugyanúgy enné ezeket, mint régebben, sokkal kevesebb probléma lenne a porcokkal, ugyanis ezeket az anyagokat így megkapná mindenki a táplálékkal.

2014. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!