Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csókolóztam /nyálat cserélt...

Ha csókolóztam /nyálat cseréltem/ egy olyan emberrel aki tűvel szúrta magát régebben akkor elkaphatom az AIDS fertőzést?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is, azért, mert tűvel szúrta magát, még nem jelenti, hogy AIDS-es, vagy HIV fertőzött. Ha ennyire félsz tőle, talán utánanézhetnél, hogyan is terjed.
2014. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 95% hogy az,utána is néztem de minden oldalon mást írnak róla.
2014. márc. 23. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor segítek, nem nyállal terjed. Ha mondjuk mindkettőtöknek sebes lett volna a szája, vagy épp vérző sérülése van, akkor....
2014. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szúrta magát nem biztos, hogy hiv fertőzött. De lehet hepatitisze is. A HIV nyállal nehezen terjed, de nem kizárt a fertőzés lehetősége. Ha elkaptad már úgyis mindegy. 1-2 hónap mulva menj el szűrésre. Az a biztos! Ha valaki HIV fertőzött majdnem mindig náthás. És elváltozások jelennek meg a bőrén. Egy erős megfázáshoz hasonó tünetekkel kezdődik. Pár héttel a fertőzést követően.
2014. márc. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az AIDS az egyik legveszélyesebb nemi úton terjedő betegség. De elkaphatjuk akkor is, ha valamilyen sérülés van rajtunk, mert így bekerülhet a véráramba. De mi történik, ha csókolózunk egy HÍV fertőzöttel és szájunkban van egy seb? Részlet a 2010. február 18-i élő adásból.

AIDS: szájon át is terjed? Bár Ön nagyon sokat hallott arról, hogy az AIDS-et csókolózással nem lehet elkapni, azért mégis belekeveredett egy olyan kalandba, ahol egy meggondolatlan este egy fiúval csókolózott és semmi más nem történt, de neki van egy olyan rossz szokása, hogy a száját belül harapdálja és esetleg vér kerülhetett arra a területre, ahol a fiú nyála előfordult. Lehet-e így a fertőzést elkapni? Az igazság az, hogy azt tudni kell, hogy a nyálban nem vírusok vannak, hanem antitestek vannak. Tehát amikor valaki nyálból határozza meg a vírus fertőzöttséget, akkor nem a vírusokat keresgéli s nem a vírusokat látja meg, hanem a nyálban lévő antitesteket. Tehát a nyálban nincsen vírus. Természetesen hogyha valakinek véletlenül vér kerülne a nyálába, amire extrém ritka esély van, akkor elképzelhető, hogy bejut, de így sem fertőz. Tehát ha valakinek HIV fertőzött emberrel csókolózik és nyál kerül ugye a saját szájüregébe, akkor neki bármilyen sebe van, bármennyire harapdálja a nyelvét, száját. Belső ugye arcberendezését nem fog megfertőződni. Ne aggódjon, tesztre sem kell elmennie. Arról nem beszélve, hogy az, hogy valaki egy átlagos, ártatlan kapcsolattal egy csókolózás kapcsán Magyarországon HIV fertőzöttel találkozzon, erre vajmi kevés esély van. Természetesen én nagyon örülök, hogyha minden úgymond kapcsolat révén, pláne védekezés nélküli szexuális kapcsolat révén eszébe jut, hogy HIV fertőzött lehet, akkor arra gondolok, hogy ez azért jó, mert legalább vigyáz, odafigyel. Tudja, hogy ez a betegség létezik. Remélem tudja, hogy hogy kell ellene védekezni, úgy hogy csak azt tudom mondani, hogy örülök, hogy erre gondol, de emiatt abszolút nyugodjon meg. Nyállal, csókolózással nem lehet a betegséget elkapni. Nem győzzük ezt eleget hangsúlyozni, de talán a legjobb példa arra, hogy ezért az elmúlt 25 évben egyetlen egy ilyen fertőzés nem történt. Tehát érti, ha lenne ilyen, biztosan találkoztunk volna vele, de higgyenek nekem, ez így nem megy. Úgy hogy a lány név nélkül nyugodtan megnyugodhat. Nemcsak, hogy extrém alacsony az esélye, hanem gyakorlatilag nincs esélye arra, hogy így megfertőződjön. Természetesen mesélik nekem néhányan, hogy ők egészen biztosak abban, hogy csókolózással kapták a fertőzést, de soha az életbe a világon ezt még senki nem bizonyította be. Szakértőnk: Dr. Szlávik János, infektológus

2014. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!