Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet úszni friss...

Hogyan lehet úszni friss piercinggel?

Figyelt kérdés
2 napja csináltattam tagnus piercinget a fülembe és arra vagyok kívácsi, hogy nem lesz e semmi baj hogy ha úszok vele?

2014. márc. 25. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem javasolnám, a medencék amúgy is ezerféle baktériummal és gombával vannak tele, még alap helyzetben is könnyű ott elkapni valamit, de egy friss sebet, pláne ilyen érzékeny helyen, semmiképp nem tennék ki ennek... jobb esetben csak begyullad és hetekig törölgetheted a gennyet belőle, vagy akár még el is fertőződhet, a piercingtől pedig elbúcsúzhatsz. Amíg nem gyógyult be teljesen, addig inkább ne menj úszni.
2014. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Én friss kenyérrel úsztam a múlt héten, nem lett semmi baja,becsomagoltam nejlonszatyorba.
2014. márc. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Joj, nehogy usszal, mert en is igy csinaltam, es nekem begyulladt. Pedig az orromban volt a piercing. Be volt dagadva a fel orrom azutan.
2014. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én úgy szoktam úszni, hogy a lábtempóm lazára veszem, azaz lassabb, de így kényelmesebb. Mondjuk háton is elég jól lehet úgy úszni ;)

A tagnusról halovány fogalmam sincs, hogy mit jelent.

Amúgy ha a piercer, aki csinálta, nem tájékoztatott erről, illetve nem adott tájékoztató papírt, kártyát...stb. akkor nem lehet valami profi.

De te gondolom tragust akartál írni, csak megbotlott a nyelved. Nos, szóval arra is igaz, mint a testékszerek nagy részére, hogy egy ideig se strand, se uszoda. Még a normál fülbevalónál is ezt mondják. Két hétig stop! De ha rosszul kezeled a tragust, akkor nagyon lassan gyógyul, és akkor inkább 2-3 hónapig stop. Amikor már gyógyult, bármikor. Ha úszol is vele, akkor annyi baj lehet, hogy begyulladhat (nem 100% hogy be is fog) és akkor nagyon kellemetlen lesz. (Amúgy szoli is kilőve egy ideig...stb)

Ha esetleg szükséged van tanácsadásra ez ügyben, akkor keresd fel a piercered, ha profi, akkor tudnia kell. (de ha itt keresgélsz, itt is sok hasznos választ találhatsz, nem egyszer már én is leírtam.)

2014. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van tragus piercingem, nekem két hónapot javasolt a piercer, hogy addig ne menjek strandra. Mivel nekem lassan gyógyult, ezért úgy strandoltam két hónap elteltével is, hogy nem tettem a fejem a vízbe. :)

Érdemes betartani amit mondanak, nem véletlen találták ezt ki. :) Gondold el hányan belepisilnek abba a vízbe :P


Ha muszáj menned, akkor vigyél magaddal fertőtlenítőt és rögtön utána kezeld le.

2014. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!