Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk a 23 éves húgomat...

Hogy tudnánk a 23 éves húgomat leszoktatni az orrtúrásról és körömrágásról?

Figyelt kérdés
Amióta él a körömrágás állandó nála, az orrtúrás miatt párszor lebukott
2014. ápr. 2. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Mutasd meg ezt neki, talán észhez tér:

[link]

2014. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
:D ki elött bukott le az orr turkálással? ha "csak" a családja elött az kevés. át kell hívni egy férfi ismerőst és figyelni, amikor elkezd bányászni akkor előlépni, úgy beég hogy többet nem fogja túrni az biztos. a körömrágásról pedig műkörömmel. menjetek csináltassatok neki valami szépet. de szerintem ez idegi alapon lehet nála.
2014. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyes, szerintem ettől nem fogja abbahagyni. Amúgy szerintem már marhára elkéstetek ezzel, és nem 23 éves korára kellett volna rájönni arra, hogy leszoktassátok, hanem egy laza 10 évvel ezelőtt. Most már felnőtt ember, szóval semmi esélyed nincsen rá - sőt ha nagyon erőlködsz és nyomatjátok neki ezeket még a tetejébe meg is utál. Hát.. nektek is jókor jut eszetekbe az ilyesmi.
2014. ápr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Máskülönben teljesen normális nőről lenne szó?
2014. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon elkéstetek ezzel. Talán ha gyerekei lesznek és ök cikizik e miatt?
2014. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A körömrágásnak lelki háttere van. Bizonytalan, instabil, a körömrágással azt jelzi, /a köröm mint "karom" fegyver/ hogy védtelen vagyok, ne bántsatok. Talán sokkal többet kellene vele beszélgetni, és a problémákat megoldani.


Az orrturkálásra tippem sincs, egyszerűen kiskorától így maradt. Itt tényleg a sokkterápia segíthet, ha szégyenkeznie kell emiatt.

2014. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aculluca ***** válasza:

én is kitúrom a taknyot az orromból olykor olykor, nem gondolnám akkor dolognak, szerintem a legtöbb nő is simán kivakarja a fikát, vagy ujjal, vagy zsebivel oszt cső.

a körömrágásól én pl tizenX éves koromban saját magamat leszoktattam, mert szimplán ocsmány volt a megcsócsált köröm.az ő esetében szorongás is ok lehet a korom étkezésre.


tényleg a taknyát azt falcsikázza e?

2014. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen normális, de ez a két dolog amiről nem tud leszokni. Még őt is zavarja és külön ideges, hogy nem bírja abbahagyni.
2014. ápr. 2. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is közel 18-20 éves koromig rágtam a körmöm. Volt addig is pár hét/hónap, amíg "leszoktam" róla, aztán újból előjött.

Engem is zavart, hogy ronda és nem éreztem magam lelkibetegnek, pedig tényleg azt olvastam róla én is, hogy lelki eredetű a dolog.

Én is saját magam szoktattam le róla, csak úgy egyik napról a másikra, már 5 éve tünetmentes vagyok :D De sajnos már sosem lesz szerintem szép erős hosszú körmöm :( Pedig ezer meg egy körömerősítőt kipróbáltam. Persze így is jó és szebb, mintha rágnám :)

2014. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!