Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le az ujjrágásról?

Hogyan szokjak le az ujjrágásról?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Kiskoromban a körmömet rágtam. Vagyis nem. Kb. 14 éves koromig rágtam. Ballagásra csináltattam műkörmöt és ameddig fent volt (kb. 2 hónap) sikerült leszoknom róla. Viszont most egy másik problémám van. A körmöm körül lévő bőrt rágom. Ez elég undorító és fájdalmas is utána. Akármennyire akarom, egyszerűen nem tudom abbahagyni. Próbáltam megértetni magammal, hogy ez nem oké és egy csomó bacilus lehet a kezemen és hogy beteg is lehetek, de nem segít. Egyszer csak jön egy pillanat és azon kapom magam, hogy rágcsálom az ujjamat. Kicsit úgy érzem magam, mint egy kannibál :P :DD Szerintetek hogy tudnék leszokni róla? Esetleg van valakinek hasonló problémája? Nem vagyok ideges tipus, úgyhogy szerintem mnem az az oka..:)

2014. ápr. 4. 09:56
 1/5 anonim válasza:
tekerj valamit az ujjadra pl:ragasztószalag,papír stb... (
2014. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
és igen komolyan gondoltam
2014. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Majd ha elfogy az ujjad, abbahagyod:D

Kend be valamivel, ami keserű vagy csípős és akkor nem fogod rágni. Lehet kapni kapszaicint külön, abba reggel belemártod, egész nap eszedbe sem fog jutni a rágdosás.

2014. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem vagy egyedül, nekem eddíg a leragasztás segített, kb egy hét alatt teljesen begyógyul, és úgy nem érzek késztetést, hogy rágjam (egy darabig). Alapvetően a rágástól kiszárad, sebes lesz, bőrkeményedés lesz rajta és próbálom "egyenesbe rágni" zavar, hogy csúnya és persze ettől még rosszabb lesz. Nem a stressztől van, nálam legalábbis.
2014. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel .:D kiskorom óta mostanáig rágom a körmöm meg rajta a bőrt. Igaz engem még az se zavar ha fáj, mert nem tom nálam ez olyan kényszeres dolog. Régebben szüleim bekenték az ujjaimat csípős parikával. Nekem nem vált be mert vagy lemostam amikor nem figyeltek, vagy mitsem zavart hogy csípett mint atom.. Talán lehet hogy beválik neked. Vagy hallgass zenét. Én azt szoktam, olyankor teljesen megtudom szüntetni ezt a kényszert ;)

15/L

2014. okt. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!