Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől tud nagyon fájni az...

Mitől tud nagyon fájni az ember szíve? Szívizomgyulladás vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Napok óta fenn álló fájdalom, hol erősebb hol gyengébb, de folyamatosan fáj + ízületi fájdalmak is mellé durván + általános gyengeség, ver a víz. (olyan villámlásszerű fájdalom, de ha nem nyilal bele, akkor is tompán van egy fájás alapból is)


Mi lehet ez? És mit érdemes szedni erre? (orvos nem tud szóba jönni)

Próbálok antibiotikumozni teljes spectrummal + a diclofenac + nimezulid kombináció mintha valamennyire csökkentené a fájdalmat, de nem érdemben.


esetleg szakember véleménye? (az ECG-m tökéletes)



2014. ápr. 5. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem is biztos,hogy a szíved fáj. Lehet tüdő-,mellhártyagyulladásod is. De orvos nélkül nem kéne kezelned magad semmiféleképpen!
2014. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy szív, de ha az, lehet szívburokgyulladás is. Menj orvoshoz.
2014. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

oké de azt mivel szokták kezelni?

gyógyszerkészletünk van elég nagy csak orvost nem tudunk szerezni még jó darabig (trópusokon vagyunk és sehol lakott terület)

2014. ápr. 5. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
De internet az van? Fura. Amúgy a gyógyszerelés, amit kitaláltál, szerintem egész jó, tünetileg NSAID-dal, okileg pedig a megfelelő kórokozóirtó izével szokták kezelni (a szívburokgyulladást, de nem biztos, hogy az van neked). De eltarthat egy ideig. Légzésre változik bármit ez a fájdalom?
2014. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet egyébként, hogy a bordáidnál a porcok vannak begyulladva, nyomogasd meg, próbáld ki.
2014. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézd,ha bármiféle gyulladás van a háttérben jó a széles spektrumú antibiotikum (bár az igaz az lenne,ha célzottan kapnád), a Diclofenac és a Nimesulid pedig ugyanolyan hatású non szteroid gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító,ami jó mellette,a lázadat is csillapítja ha van. Viszont a kettőt ne szedd együtt,mert hasonló hatóanyagúak és túl lehet adagolni. Szedd rendesen az antibiotikumot az előírt adagban minimum 10 napig (mivel nem lehet tudni mi bajod van)és mellé válaszd ki az egyik NSAID-t.
2014. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ok köszi hát itt most diclofenac 100 mg caps-t találtunk, ebből 2x1 és nimezulid 3x50 mg-ot szedek es clindamicint 300 mg + ciprofloxacint 500 mg 2x1.


rendben akkor szedem csak az egyiket, ezt nem is tudtam h túl lehet adagolni csak hát szedtem még mellé nimezulidot mert a diclofenac mellett is még voltak vannak fájdalmak (de akkor inkább nimezulid mert az nem bántja a gyomrom).


Sztem azért lesz ez szívizom vagy hártya vagy burok mert kifejezetten bal oldalon fáj csak, és légvételre nem erősödik. nytroglycerint is szedtem de semmi változás nem volt, az infartk gyanút kizártuk. na meg az ízületi fájdalom is pokoli, ezért is gondolunk erre.


köszi aki írt és igen, net az van szerencsére de az is csak szakaszosan.

2014. ápr. 5. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:
A szívburokgyulladást általában érinti a légzés. Belégzés szokott jobban fájni.
2014. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lázad nincsen? Akár szívizom,akár szívbelhártya, szívburokgyulladás lenne az lázzal járna.
2014. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nincs láz, és igen, ,ez engem is elbizonytalanított, na de létezhet anginás fájdalom 10 napon át is?
2014. ápr. 6. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!