Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszket a fenekem?

Miért viszket a fenekem?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve hogy nagyon viszket a végbélnyílásom környékén, és sehogy se múlik el. Nem fáj és nem is vérzik, maximum akkor, ha már annyira szétvakartam... ez mitől van?

Orvoshoz nem merek elmenni.

18/L


2009. dec. 19. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet, hogy férges vagy?
2009. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
94%
Bélféreg
2009. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%
majd én megvakarom neked, a másik lyukat is
2009. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Én is cérnaféregre tippelnék. Tipikus tünet, amit leírtál. Bárhol, wc-n összeszedhetted, nem szégyen. Nyugodtan menj el a háziorvosodhoz, vizsgálat nélkül fogja felírni a féreghajtót, ami néhány nap alatt teljesen rendbe hoz. Figyelj, hogy a fehérneműidet, törölköződet, pizsamádat minden használat után magas hőfokon mosd ki, így elkerülheted, hogy visszafertőződj.
2009. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy keveset iszol, tömény a vizeleted; hátrafolyik, és kicsípi. Igyál többet, és minden vécézés után töröld ki magadnak tiszta vízzel elöl-hátul!
2009. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha bélféreg, azt látod nagy WC után. De lehet végbél körüli ekcéma. A Mastu ugyan aranyér krém, de jó ilyen ekcémára is. Nézd meg nincs-e bélférged, ha nincs vegyél krémet!
2009. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Borotválod? Nekem csak utána szokott viszketni,ha néha leszedem a szőrt..akkor viszket. Ha csak úgy viszket, lehet valóban cérnagiliszta. Nem szégyen az, nagyon könnyű elkapni, elég ha nem mosol rendesen kezet, és már kész a baj. Ha megint viszket, akkor este, minél később, zárkózz be a fürdőbe, és nézd meg alaposan a végbélnyílásodat. A giliszta este aktív, olyankor kimásznak egészen a redőkbe, és ott láthatóak. Ha az van, vegyél Vermox tablettát, az kiírtja őket hamar. Ha jól tudom,recept nélküli. Ha nem az a baj,akkor csak jó lenne valami orvos..lehet valami fertőzés is.
2009. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A bélféreg az rendesen látszik a székletben?

Egyébként már megnéztem tükörrel, amikor viszketett és igazából nem láttam semmi különöset.

2009. dec. 19. 14:56
 9/18 anonim ***** válasza:
énis így jártam, sokat viszketett, megnéztem tükörrel, de nemláttam semmit. aztán később megnéztem rögtön egy erősebb vakarás után, próbáltam beazonosítani h hol viszket, és akkor vettem észre h van ott egy vágás, azaz egy seb, és az nemtud begyógyulni a wc papírtól pl. 1 hátig csak vizes vattával töröltem ki, meg kenegettem krémmel, azt elmúlt az egész,
2009. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Cérnaféreg.. a viszketést az okozza, hogy a petéit a végbél környékén teszi le. Viszont ez ált. kiskori betegség, petékkel terjed, bárhol összeszedhető.
2009. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!