Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet belőle bajom, ha orrspra...

Lehet belőle bajom, ha orrsprayt használok akkor is, ha nem vagyok megfázva?

Figyelt kérdés
Korábban mindig bedugult orra keltem fel,sokszor csak ùgy bedugult az orrom. Most orrsprayt használok,minden lefekvès előtt használom ès elmùlt az orrdugulásom.
2014. ápr. 5. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérd ki orvos tanácsát. Nem tudom, hogy mit használsz, de ami nekem van itthon, arra rá van írva, hogy nem lehet huzamos ideig használni.


Nem vagy allergiás valamire? P. toll.

2014. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Huzamosan akármit nem lehet használni. Vannak olyan dolgok, amiket csak betegség, probléma alatt lehet használni, egyébként nem. Van olyan, hogy valaki valamire allergiás és azért vannak különböző pl. orrdugulási panaszai, de ott meg vannak egyéb, más gyógyszerek, amiket ilyenkor huzamosan lehet használni.

Tehát csak a magad fejedtől, sima náthára való orrspray-t, amire rá van írva, hogy x napig használható, azt azért ne használd. Mert hosszútávon nem tesz jót.

Ha ilyen problémáid vannak, akkor inkább menj orvoshoz, derítsék ki, hogy mitől van, esetleg van-e valami allergiád, ami ezt kiváltja és majd adnak olyan szert, amit használhatsz-szedhetsz és jól leszel.

2014. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne használd, mert rá fogsz szokni, és utána orrspray nélkül már nem fogsz tudni elaludni. Tapasztalatból mondom...


Nekem már sikerült leszoknom az orrcseppről, viszont szinte minden reggel véres darabok vannak az orromban. (Mondjuk nem tudom ez attól van-e, nem biztos)


De lényeg az, hogy ezt próbáld abbahagyni.

2014. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kovács Elu válasza:
hát attol függ hogy milyen fajta? mert ha tengervizes féle akkor nem lehet bajod ;) de ha ilyen erős meg amit az orvos irt ki és még használod akk lehet baj...
2014. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!