Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon ez milyen "betegség" és...

Vajon ez milyen "betegség" és hogy orvosolható?

Figyelt kérdés

Sziasztok 14 éves vagyok, tudjátok ez a szemérmesek kora szóval szüleimnek egyrészt nem merem megmutatni orvoshoz meg félek elmenni, szóval csak legvégső esetben írjátok léci.

Kiírni is féltem, de muszáj, nem akarok problémákat.

Szóval 1 hete tapasztaltam, hogy viszket a "végbélnyílásom" körül és eléggé zavaró volt.

Megnéztem, és első látásra úgy tűnt mintha sebes lenne kívülről és lelőgna egy bőrdarab, utánanéztem és elsőnek azt hittem aranyér vagy végbélrepedés. Láttam, hogy azok teljesen mások mert akkor ilyen lila erek állnak ki meg fáj folyamatosan... Nekem csak csípni szokott mert sebes, na meg persze viszket is, és egy "minihurka szerű" bőrdarab van ott és félek eléggé, emiatt nem mertem elmondani senkinek. Igazából ritkán szoktam WC-re menni, ezért eléggé kemény a székletem.


Tünetek:

-Viszketés (nem folyamatosan, de gyakran...)

-Csíp (csak ha mozgok :/ és elég sok tesi órám van :( )


Ja és körülötte ilyen kis viszkető dudorok keletkeztek, és 2-3 napja nagyon izzad azon a tájon, remélem semmi veszélyes, nagyon félek kérlek minél előbb segítsetek mivel orvosolható illetve mi a "betegség" vagy valami neve?

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, és elnézést nekem nagyon kellemetlen volt kiírni is :s



2014. ápr. 8. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, igyál sokat, attól könnyebben tudsz majd wc-re menni, gyakrabban, és nem sebzi tovább az érzékeny területet a széklet. Aztán ha pár hét múlva még midig nem múlik (igen, hosszúnak tűnik, de kell neki egy kis idő), akkor tényleg lépj az ügyben. Még tudnám javasolni popsikenőcs használatát, ha másik testrészed szárad ki, azt is bekened, nem?

De ha nem javul, tényleg tegyél magadért, már nagy vagy hozzá! :)

Jobbulást!

2014. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem azért mindenképpen mutatsd meg orvosnak is, nehogy nagyobb gond legyen belőle.

Addig is kenegesd Neogranormonnal, az jót fog neki tenni. Nem vagy egy kicsit túlsúlyos? Akkor is lehet ilyen, ha a feneked nagyon összeér és beizzadsz.

2015. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!