Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seborrhoeás dermatitisre van...

Seborrhoeás dermatitisre van jó tünetmentesítőt?

Figyelt kérdés
seborrhoeás dermatitis

2014. ápr. 12. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen tünetmentesítőre gondolsz,de az a lényeg,hogy igazán nem tudja még az orvostudomány,hogy mi okozza a seborrhoeás dermatitist, ezért szinte minden esetben csak tünetmentesíteni lehet.
2014. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elírtam, de úgy értem, hogy mivel lehetne :)
2014. ápr. 13. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Hol van? Fejeden,arcodon? Bőrgyógyásznál jártál már? Mivel az oka ismeretlen valóban csak tünetmentesíteni lehet. Ha a fejbőrödön van használj Nizoral sampont. Az első időben,amíg nagyon hámlik,sok rajta a felrakódás 2 naponta mosd meg vele a hajad. Később használj valamilyen kénes sampont rendszeresen és időnként (havonta 1x)mosd meg a Nizorállal. Amikor nem csak hámlik hanem piros és gyulladt,akkor kenjed Diprosalic oldattal. Ha az arcodon is van oda gyenge szteroidos krémet lehet használni (Laticort,Locoid)amikor hámló,piros a bőr. Ha nincs éppen tüneted,akkor csak hydratáló krémet használj,a kiszáradás megelőzésére. Legjobb a gyógyszertári hydrophil non ion.,mert abban nincsen illat-, színezőanyag. A nap általában jót tesz neki. Érdemes lenne utána nézni nincs-e góc a szervezetedben,mert ez rontani szokta.
2014. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Az arcomon is van, pont ez a problémám. Néha jó lenne tényleg szép bőrrel lenni:)
2014. ápr. 15. 14:47
 5/12 anonim válasza:
Bocsi az offért,csak érdekel hogy ez a betegség örökölhető?Köszi aki válaszol.
2014. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy genetikai adottság is kell hozzá,családon belül halmozódni szokott.
2014. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon is örökölhető sajnos..
2014. máj. 30. 11:13
 8/12 anonim válasza:
Értem. :-(
2014. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dermis válasza:

Szia,

Fejbőrpeeling, ami rendesen eltávolítja a zsíros szarulemezeket és egyéb beleragadt koszt a bőrödről és hajadról, valamint olyan sampon, ami szabályozza a faggyútermelést. Az orvos által írt samponok sokszor elveszítik a hatásukat, hozzászokás miatt (nálunk is ez történt), a drogériás samponok pedig lehet hogy csak rontanak a helyzeten. Én is ajánlom, hogy figyeld meg, mi váltja ki a fellángolást. Általában a stresszhatás utáni 1-2. napon jönnek a tünetek.

2014. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egy jó megoldás van rá: Holt-tengeri só. Már mindent kipróbáltam de végül csak ez segített. F/24
2015. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!