Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérnyomásmérő szerint...

A vérnyomásmérő szerint folyamatosan szívritmuszavarom van, létezik ez?

Figyelt kérdés

Most vettem egy új vérnyomásmérőt, mely a fenti dolgot jelzi ki, kivétel nélkül minden mérésnél. A feleségemnek szintén kijelzi ezt mindig, úgyhogy nem is foglalkoztam vele. Viszont 3 ismerősömön is "leteszteltem" a készüléket, náluk nem jelezte ki, ez viszont már aggasztó volt.

A kérdésemben nem is az érdekel, hogy jó-e a műszer vagy sem, hanem hogy létezhet elméletben hogy valakinek folyamatosan szívritmuszavara van? (a ritmuszavar nem csak egy időközönként előjövő panasz?)



2014. ápr. 13. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne létezne? Szerintem ők kapnak pacemakert.


Nem próbáltad még másik vérnyomásmérővel mérni? Hitelesített az új vérnyomásmérőd?

Mindenesetre ha állandóan kijelzi a készülék, akkor nem ártana elmenni egy EKG-ra, háziorvosnál is megméretni.

2014. ápr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Hogy jelzi a vérnyomás mérő a szívritmus zavart? 3 értéket mutat.vérnyomás felső alsó érték, és a pulzust. Nekem pl. 115/59 /75
2014. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy ikon ami az aritmiát mutatja (egy rezgést tesz a pulzus jele mellé). A régi vérnyomásmérőmön megnéztem, ott nem mutat zavart.

A készülék egyébként nincs hitelesítve.

2014. ápr. 13. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem kell pánikba esni, mert közel sem biztos hogy ritmuszavar áll fenn. Ezt csak egy EKG vizsgálattal lehet diagnosztizálni.

Természetesen létezik olyan ritmuszavar, ami folyamatosan fennállhat. Rengetegféle van, nyilván a jóindulatú ritmuszavarok állhatnak fenn huzamosabb ideig panasz nélkül.

Az egyik fentebbi válaszolót azért pontosítanám: egyáltalán nem igaz, hogy minden ritmuszavaros pacemakert kap. Annak megvan a pontos indikációja (pl. III. fokú AV-block), illetve pl. ismétlődő VT-k esetén ICD - ami egy speciális pacemaker).

Van olyan, ami gyógyszeresen kezelhető stb. Úgyhogy eléggé leszűkítené a kört, ha elbattyognátok a háziorvosotokhoz és megkérnétek, hogy készítsen rólatok egy EKG-t, lát-e rajta valamit - azt amúgy sem árt néha.

Szerintem egyébként ha nincs egyéb panaszotok, semmi gond nincs.

2014. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztosan nem mozgatjátok a kezeteket méréskor? Mert ettől is érzékelheti úgy, mintha ritmuszavarod lenne. Kitapintva a pulzusotok egyenletes?
2014. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!