Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyha a terhelt cukrom...

Hogyha a terhelt cukrom folyamatosan csökken az éhgyomrihoz képest, az mit jelent pontosan? Volt hasonló valakinek?

Figyelt kérdés

Voltam IR és terhelt cukor vizsgálaton, májusra van időpontom a mensmentisbe :(

éhgyomri g. :5,4

60 perc: 3,9

120perc: 3,4


inzulin: 4,8

inzulin 60: 18,4

inzulin 120: 24,2

inzulin rezisztencia: 1,15


2014. márc. 29. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez is anyagcsere zavar. Én is igy vagyok már. Az inzulinom már rendben van bár nem ilyen szép mint neked.... De a diéta mozgás kell erre a cukorra. nekem még ennyi mellett sem sikerül a baba sajnos. Remélem most a pontos diéta és a mozgás mellett majd ez is rendezödik. policiszták nincsenek a petefészkedben? Én is MM-be járok és nekem is ott mondták ezeket az elötte lévő orvosok csak az inzulint nézték a cukrot nem. Nyugi jó kezekben leszel ott. Én szedek merckformint is régóta az maradt mivel babát szeretnénk, de késöbb valószinüleg nem fog kelleni. Nekem is 5,4 volt a 0 percesem és 4,2 a 60 és a 120 perces is. Ha ez nincs kezelve akkor ez késöbb azért átmegy IR-be de nekem a gyógyszertöl és annyi étrendbeli odafigyleés elég volt hogy nem ettem cukrot és fehér lisztet, de nem számoltam ch-ot. Ez annyira volt elég hogy az enyhe IR-t helyre hozta de a cukrot nem és nem lett baba sem:-(. A elsö terhelésnél még nekem sem volt IR csak a cukor anyagcsere zavar. akkor ez nem tünt fel senkinek igy nem csináltak vele semmit (pedig pco volt) és rá egy évre már lett enyhe Ir is. tehát sajnos ez romlik ha nem figyel rá az ember.
2014. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja bocsi most nézem azért az inzulinod sme tökéletes mert a 60 percesnek magasabbnak kéne lennie mint a 120 asnak, de semmiképp nem súlyos az állapotod, ez még könnyen kezelhetö, hamar vérható javulás.
2014. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem már 2 gyerkőcöm van, csak éppen clostybegyt kellett szednem 2007ben, mert nem volt peteérésem. Nem tudom akkor rendben voltak-e az értékeim, mert marhára nem nézte senki. A petéim mindig megszívták magukat folyadékkal és felrobbantak. Én meg mJDNEM ELÁJÚLTAM..... Utána a clostybegytől lett peteérés és baba is...aztán a második már attól is sikerült, hogy rámnézett a férjem. De valami nincs rendben és fogyni is nagyon nehezen tudok, ezért mentem el vizsgálatra...
2014. márc. 29. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor szerencséd volt nekem clostytól sme sikerült, volt peteérés de repedés valószinüleg nem. Én nem vagyok elhizva, érdekes hohgy iylen enyhe eltérés mellett van súlyfelesleged, az inkább súlyosabbnál van. Pajszmoirigy hormonokat néztek? gyakori a pm alulmüködés Pcos mellett. Azt is nézess és ne csak TSH-t. Igy azt is tudják nézni ha nem viszed ugyis elküldenek rá ujra mehetsz konzultációra jó pénzért. AMit tudsz szerezz be, (nyaki hasi és hüvelyi uh lelet, sima labor, hormonok)
2014. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért az "elhízva" az plusz 10 kg-ot jelent... 172 cm -hez 70 kg...De bármit teszek, nem fogyok.
2014. márc. 29. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
értem, hát az uj életmódtól le fog menni nyugi. Én pl kilóra nem fogytam de cm-ben sokat mivel sportolok igy gondolom izmosodtam ezért sem ment le kg-ra de ez nem is baj mert max 2-3 kg lemehetett volna én 52-53 kg vagyok és 160 cm. Amikor lefogytam sport nélkül 50 kg-ra akkor voltak rám jók azok a ruhák amiik most is jók már. 3 hónapja meg még nem volt jó, pedig kg-ra ugyanennyi voltam:-)
2014. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!