Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hashajtót ajánlotok...

Milyen hashajtót ajánlotok krónikus székrekedés esetén? 15/L

Figyelt kérdés
Stadalax, Laxacur kilőve. Nem ritka, hogy heti egyszer sikerül a dolog, akkor se úgy, ahogy kéne..

2014. ápr. 13. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó már ebben korban rászokni a hashajtóra, inkább étrend változtatás kellene, még több folyadék és mozgás.
2014. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyél ecetes paprikát almapaprikát, edd meg, majd idd meg a levét is.

Na attól az egész bélrendszered szorulással együtt kipucolódik. Mellékhatás: csípni fogja a fenekedet egy kicsit, de megmosod és ennyi.

2014. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
dulcolax, moxalole por, guttalax csepp, tisasen forte, mályvatea. Mindenkinek más válik be, ki kell próbálni. Aszalt szilva kaukázusi kefírrel is jó páros.
2014. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első! Napi 30-60 percet sportolok, 3 l vizet megiszok, örököltem a lassú anyagcserém sajnos.

2014. ápr. 13. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát. Én is hasonló cipőben járok. Mindig is elég durvának tartottam, hogy 4 naponta megyek wc-re. Most már megelégeltem ezt az egészet, aztán elslattyogtam a patikába, és megkérdeztem, hogy a rokonok ismerősök általi praktikák mennyire lehetnek hatásosak. A végén egy gyógyvíz maradt: Ferenc József. ( A hunyadi is jó, de ez erősebb.)


Előtte próbáltam én mindent. A stadalaxtól brutális hasi görcseim voltak és hányingerem. Szóval én is kilőttem.


Elmondanám, hogy én is mozgok. Eszem a korpát, zabkását, de semmi eredménye. Hiába iszom meg mondjuk 2,5 liter vizet. Na tehát tegnap volt a 4 napos wc-vizitem. Ma reggel voltam a patikába, bekortyoltam 0,5 decit a vízből, ami megjegyzem, hogy borzalmasan "szar". Keserű, meg minden...meg melegen kell inni(?!) de azért kipróbáltam...

Ma már normális hasfájás mentesen 3× eltudtam menni wc-re, pedig egyébként tényleg nem tudok napokig sem.


1 üveg az 320ft/7dl. Szerintem próbáld ki.


22/L

2014. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez vicc?! 15 évesen hashajtót szedni?! Először is: ez nem leírás, hogy "nem sikerül a dolog", meg hogy nem "úgy, ahogy kéne"! Másrészt teljesen mindegy, hogy mennyit sportolsz, itt radikális étrendi változtatásokra lehet szükség, de azt is csak szakember tudja belőni, hogy MILYEN étrend kell, de csak, ha pontosan ismeri a tüneteket. Pl. nagyon nem mindegy, hogy milyen az a hetente egyszer jelentkező széklet, mert attól függően homlokegyenest ellentétes diétára lehet szükség!


Normálisan írd le, hogy mi a probléma, de ne nekünk, hanem az ORVOSNAK!


Ha elkezdesz ilyen stimuláns szereket szedni (mert ezek mind azok, beleértve a "természeteseket" is), a valószínűleg eleve meglevő lassú bélműködés (NEM anyagcsere!) romlása garantált! Már eddig is valószínűleg rontottak rajta a hashajtók, nálad is, meg annál is, akitől "örökölted". A rossz bélmotilitás ezer dolog tünete lehet, és egyáltalán nem biztos, hogy öröklött.


Egyébként önmagában a ritka székletürítés NEM kóros, ellentétben a Stadalax és társai által okozott ámokfutás a vastagbél teljes tönkre menteléhez vezet szinte garantáltan. Akarsz 40 évesen sztómát?


Ha csak annyi a probléma, amit leírsz, akkor székletlágyítót érdemes szedni, stimuláns hashajtót (Stadlax, Laxacur stb.) még véletlenül sem. Nem mindegy!

2014. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy olvasom, vizet iszol eleget. CSökkentsd le a szénhidrátmennyiséget, egyél rengeteg zöldséget, gyümölcsöt. Húst is szabad. Tejtermékek nem javallottak neked. Egyél magnéziumot,pl. napi 2-3 alkalommal. Garantáltan helyrejössz.Nagyon gyakori a magnéziumhiány miatti székrekedés. (a hibás táplálkozás okozza a magnézium hiányt)
2019. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!