Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mitrális prolapsus szindróma...

A mitrális prolapsus szindróma tényleg nem halálos?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta, hogy nem halálos. Nem lehet tőle szívrohamot kapni? Nekem néha nagyon szúr a szívem is, azóta, hogy kijött ez a bajom. Nem fog megállni emiatt?

2014. ápr. 13. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az orvos mondja, nem hiszed el, de ha 10 átlag ember, akkor igen?


Egyébként az orvosodnak igaza van, sok ember él ilyennel, főleg nők, anélkül, hogy észrevennék. A szívszúrást lehet, hogy ki kell vizsgáltatni, de maga a mitralis prolapsus- hacsak nem nagymértékű- nem veszélyes.

2014. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Kb. a nők 80%-ának van, de férfiaknál is egyre gyakoribb. Nincs vele teendő, csak ha panaszt okoz. Ettől nem fogsz infarktust kapni, sem a szíved nem fog megállni. Nekem is van, szintén néha szurkál a mellkasom, meg tachicardabb vagyok (szaporább szívverés) - Magnéziumot kell szedni és jórészt elmúlik ez a kellemetlen tünet.

Nyilván a tiéd is enyhe, ezért mondta az orvosod azt, amit. Nem kell aggódnod.

2014. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van mitralis prolapsusom.
2014. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem kell rá Betalocot szednem, de a leggyengébbet.
2014. ápr. 14. 00:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van:)

Én nem vagyok hajlandó rendszeresen béta blokkolót szedni, bár néha én is tapasztalok olyat, hogy emelkedett a pulzusszámom, vagy erősebben kontrachál a szívem.

Mondjuk szerencsére ritkán, ilyenkor beveszek egy minimális dózis ConCort.

Egyébként amióta életmódot változtattam (a kalóriabevitelt eléggé lecsökkentettem, soha nem szem túl magam, mindig éppen annyit, hogy kicsit jóllakjam) és mozgok, azóta egyáltalán nem tapasztaltam semmi patológiásat:)

2014. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!