Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bárányhimlősen szabad legalább...

Bárányhimlősen szabad legalább zuhanyozni vagy sem? Az orvosom azt mondta, hogy egyáltalán nem szabad fürödni, szerintem ez baromság.

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az ülőfürdő az tilos, mert nem jó ha a hólyagok kiáznak. De nehogy már 2 hétig azért ne fürödjek, mert himlős vagyok. :((

Adjatok valami tanácsot, tippet akinek volt ilyen tapasztalata.


2009. dec. 21. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Az orvosod jól mondta.Ha víz éri a hólyagokat elfertőződhetnek,és nem is gyógyulnak,Akkor a sebek helyén ragyás lesz a bőröd.De te tudod,hogy neked melyik megoldás tetszik jobban.
2009. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Nem nagyon ajánlott...Azthiszem azért,hogy ne vakarászd szét a hólyagokat.Mosakodj meg anélkül,hogy bemásznál a tusolóba vagy kádba,mármint ne teljesen,csak úgy épp hogy megmosakodj h ne bűzölögj...Ééés óvatosan törölközz meg!
2009. dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú ülőfürdő valóban nem javasolt, de zuhanyozni naponta akár többször is lehet, mivel a bőr tisztántartása nagyon fontos egy bárányhimlős beteg esetében is, fôleg a további fertőzések elkerülésének érdekében. A bőrt soha nem dörzsölve, hanem törölközővel óvatosan leitatva szárítsuk meg.

Hajat is lehet mosni samponnal, illetve öblíteni, de szárításnál ne dörzsöljük a fejbőrt! Vigyázni kell a fésülésnél is, nehogy a hólyagokat megsértsük.


forrás : [link]

2009. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!