Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan előzhetem meg a betegsé...

Hogyan előzhetem meg a betegségeket?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, nem szabhatom meg, hogy meddig élhetek, de tenni szeretnék érte legalább.

Még ilyen gyerekkorban nem mehetek sehova magamtól, de járni szeretnék rendszeres vizsgálatokra, ha lehetséges, meg egészségesen táplálkozni, étrendet fogok összeírni.

Ez ilyen korba hogy megy, mert ugye a szüleim kellene hozzá, és kisvárosban élünk, ahol nincsenek nagyon ilyen lehetőségek.

Csak mondjam meg a szüleimnek, és ők tudják, vagy én ezt ilyen korba hogy érjem el, hogy menjek, mert szeretnék menni, és tenni magamért.

Mellesleg 1 éves koromba műtöttek a tűdőmmel Pesten, a középső részét a jobb oldalt kivették, és tölcsérmellkasom is van, és vékony is vagyok elégge, nagyon gyenge fizikumom van.

Emiatt minden nyáron járunk be ellenőrzésre, 3 évente egy CT, néha-néha egy vérvétel, de minden évben allergiateszt és röntgen.

Ezen kívül mik kellenek, hogy legalább ha valami baj van AKÁRHOL A TESTEMBEN, akkor időben lehessen tudi, és így tenni legalább egy keveset a hosszabb életért?

Köszi

(Bőbeszédű vagyok a valóságban is, bocsi, de szeretek mindent körbemagyarázni :DD)



2014. ápr. 18. 00:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Élj egészségesen és jár szűrésekre, ez a legtöbb amit tehetsz, ami fontos, hogy azért ne is betegesen tedd ezt, mármint, ismerek olyan embereket, akiknek ha már fáj a fejük, rögtön a lehető legrosszabb okoktól tartanak, szóval erre vigyázz, nehogy Te is hasonló hibába ess.
2014. ápr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2014. ápr. 18. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!