Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 diabetes betegség elmúlhat?

1 diabetes betegség elmúlhat?

Figyelt kérdés

2014 februárjában álapítoták meg hogy cukor beteg vagyok és 4 szúrásos lettem reggel 18 délben 16 este 12 22 órakor 14 egység inzulint kellene szúrnom magam de kb 2 hete nem szúrom magam és jó a cukrom! 4-7 között mozog!

Amikor a kórházba kerültem akkor 12-18 között mozgott!


2014. ápr. 18. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem. A hasnyálmirigyed nem termel inzulint. Azt hiszem, hogy létezik hasnyálmirigy átültetés valamilyen formában (lehet h csak sejteket raknak át) de nem feltétlenül működik. Érdeklődj az orvosodtól!
2014. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De lehet, h már nem kell soká várnod [link]
2014. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség egy ma még nem gyógyítható állapot! A vércukor értéket nagyon sok minden befolyásolja (étkezés, mozgás,testsúly). Ha ezekre odafigyelsz,akkor jó lesz a vércukrod és csökkenteni kell az inzulin adagot, és ha II. típusú diabetesed van,akkor el is lehet hagyni és gyógyszerrel kezelni vagy diétával. Ez az I. típusúra nem igaz,akkor a hasnyálmirigy nem termel inzulint és azt külsőleg kell pótolni. De aki II. típusú diabetesben szenved az sem gyógyul meg soha,csak karban tudja tartani a betegségét inzulin,gyógyszerek nélkül is. Azért jó lenne,ha megbeszélnéd az orvosoddal!
2014. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, csak most tűnt fel, hogy azt írtad, hogy nem szúrod magad. EZT NE CSINÁLD. A cukorbetegségnek nagyon durva következményei lehetnek, pl megvakulhatsz, ha nincs karban tartva.
2014. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De a vércukrom az jó így is és ha szúrom magam akkor rosszul vagyok! lehetséges hogy csak 2-es típusú vagyok vagy azért lett volna magas a cukrom mert ép vizsgák előtt álltam és ideges voltam nagyon!
2014. ápr. 18. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem!!! Egy egészséges embernek nem lesz a cukra ilyen magas még idegesség miatt sem,főleg nem többszöri méréssel! Vedd komolyan!
2014. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Viszont menj vissza a dokidhoz, ha nem megfelelőek a szúrási időpontok vagy mennyiségek, azt, hogy rosszul vagy a szúrástól, mindenképp tudnia kell. Orvosi beleegyezéssel csinálj mindent.
2014. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a honeymoon efektus: sokszor egy rövid periodusban van javulás, de csak kezdetben, még néhány béta sejt működőképes, de ez nem gyógyítja meg a diabetest !! Beszéld meg az orvosoddal
2014. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek még a "mézeshetek" amikor még van saját inzulinod, úgy néz ki túl sok inzulint írtak elő neked, beszéld meg a dokiddal mennyivel csökkentsed.
2014. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!