Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor kezdhet mutálódni a hangom?

Mikor kezdhet mutálódni a hangom?

Figyelt kérdés
Most leszek 16. és még vékony hangom van,mikor kezdhet mutálódni a hangom?Az ádámcsutkám se látszik.Felvételeken vékonynak hangzik,de én mélynek hallom.Tudom hogy,csontvezetés meg levegővezetés miatt,de csak én hallom furcsának meg irritálónak a hangom?Mert nem szoktam meg?

2014. ápr. 21. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A mostani pár évben már valamikor kéne. Utána már nem annyira valószínű, akár ki is maradhat, vagyis csak olyan kis mértékű lessz, ami nem igazán tűnik fel.
2014. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj. A hang magassága egyébként hangképzés kérdése is. Sokan vannak, akik rossz hangképzés miatt a fejüregben rezonáltatják a hangot, ami miatt egészen magas, sipító hangon beszélnek (pl. Móricz Zsigmond is így beszélt). Ez általában úgy következik be, hogy a nyelvet hátrahúzzák a garat közelébe. Ha van egy énektanár a közeledben, kérdezd meg őt, milyen beszédtechnikát gyakorolj. Egyébként a férfi kontratenor énekesen egy részénél is megfigyelhető, hogy az éneklés alatti technikával beszélnek egészen magas hangon, míg mások beszédhangja normális bariton.

Ha megfigyeled, az ádámcsutka mérete egyénenként rendkívül változó. A mérete mint látvány, nagyban függ a nyak és a test zsírtartalmától, egészen sovány férfiaknál nagyon kiugró, míg a teltebbeknél szinte alig látszik.

2014. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

KEttes tök jól leírja..


amúgy én annyit kérdeznék, hogy már van fehér cucc? vagyis spermád? Ha már van, akkor ne aggódj, nemsokára elkezd a hangod is mutálni.

Ha még nincs, nos.. akkor sem kell már sok idő neki :)

2014. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó igen van már vagy 5 éve

2014. ápr. 22. 13:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagyis 4 bocsi
2014. ápr. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!