Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tartós külföldi (EU tagország)...

DaveMonarchist kérdése:

Tartós külföldi (EU tagország) munka esetén, hogy érdemes a szükséges gyógyszermennyiséget megoldani?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodok rajta, hogy külföldön vállaljak munkát. Eddig az egyetlen visszatartó pont az volt, hogy bizonytalan vagyok a gyógyszerellátással kapcsolatban. Akinek volt ilyesmivel tapasztalata mit tanácsol, vigyek magammal itthonról fél - 1 éves adagot vagy külföldön oldjam meg, ha rendesen be vagyok jelentve és az ottani TB-t fizetem?

2014. ápr. 24. 18:59
 1/2 Linzlambo válasza:
Külföldön ugyan ugy mint magyarban vanak patikák ( apotheke) és ugyanugy meg lehet venni. Még vénny nélkül is. Na meg ha már van külföldön bejelentett munkahelyed akkor egyértelműen van (E card) .od. europai betegbiztositási kártyád. Akkor visszont ugyan ugy vehetsz gyogyszertárban gyógyssszert( medicant) de visszont van olyan amit csak orvos irhat fel. Ha még van kérdésed irj.remélem tudtam segiteni.
2014. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából én olyan gyógyszerek esetében lennék érintett, amiket szakorvos írhat fel. Kérdésemben nem írtam, de arra is kíváncsi lennék, hogy a külföldi átlagbérekhez képest drága dolog-e pl. egy reflux-gyógyszer vagy egy fájdalomcsillapító. (Arányosan hasonlítva az itthoni árak-bérek viszonyához)

2014. ápr. 26. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!