Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a legvalószínűbb...

Mi lehet a legvalószínűbb baja ilyenkor a szívnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal hogy sportolok, és már nem az egészséges kategóriába sorolnám. Itt gondolok rendszeresen edzés előtti pörgetőkre, túl nagy súlyingadozás stb. Nem arra lennék kíváncsi hogy mennyi negatív véleményt kapok, valamint orvoshoz is menni fogok hamarosan, de gondoltam addig rákérdezek hátha valakinek van személyes tapasztalata.

Tehát erőltetéskor, pulzusszám emelkedésekor, vagy csak úgy a semmiből alvás előtt, ébredéskor, fürdés után...a szívem van hogy hosszabb ideig is szúr,fáj. Ilyenkor van hogy a bal kezem is nyilal, talán kicsit zsibbad is, bár ez ritka. A leírtak alapján, mi a legvalószínűbb gondja ilyenkor a szívnek. Túl van terhelve, le van gyengülve? Vagy milyen megbetegedéseknek, szívproblémáknak lehet ez az előjele? Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat!



2014. ápr. 25. 11:40
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Ember nincs, aki kivizsgálás nélkül megmondja, hogy mi a bajod, és értelme se lenne, mert orvos nélkül gyógymód sem lesz rá. Esélyes egy koszorúér betegség, anginás roham (a szív nem fáj és nem szúr)
2014. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze tudom, csak rosszul fejeztem ki magam. Már azzal is kicsit előrébb vagyok ha volt valakinek hasonló, akinek már ki is vizsgálták. Egyébként nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2014. ápr. 25. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A szív rendszeres,megerőltető sportolás hatására megnagyobbodik,a fala megvastagszik,ehhez a teljesítmény fokozók még hozzáadnak. Ahhoz,hogy ezt a szívet elegendő oxigénnel lehessen ellátni a munkájához, sokkal több vérre van szükség,ami miatt a keringés megterhelődik. Ezt egy ideig tudja kompenzálni a szervezet,aztán kimerül. Csökken a szív terhelhetősége és eleinte csak megterheléskor, később már nyugalmi állapotban is kialakulnak a panaszok. Ez végül is egy szívelégtelenséghez vezet.
2014. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!