Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma ébrenlét és álom határán...

Ma ébrenlét és álom határán voltam, mikor egy nagyon érdekes dolog történt velem. Valaki érti, hogy mi ez a folyamat?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam, hogy mindenhonnan ömlik belőlem a vér és bepánikoltam, hogy meg fogok halni. Ekkor valahogy rájöttem, hogy álmodok. Elhatároztam, hogy fel fogom magam ébreszteni. Felültem az ágyamban, körülnéztem. Azt álmodtam, hogy felkelek, de rájöttem a turpisságra, hogy valójában nem. Nagyon koncentráltam a felkelésre és hirtelen vége lett az álomnak és éreztem, hogy "már a Földön, a testemben vagyok". Azonban nem tudtam mozgatni semmimet, de azt éreztem, hogy a szememet kitudnám nyitni. Nagyon féltem, hogy átélek egy alvásparalízist, ezért inkább csukva hagytam és próbáltam a kezemre összpontosítani. Pár másosperc múlva éreztem, hogy a kezem ide-oda siklik a lepedőmön, de nagyon fura volt, mert olyan érzés volt, hogy arra ment hova én akartam, viszont mintha nem is én mozgatnám, nem éreztem az izmaimat, kb. mintha valakinaz én parancsomra húzogatná. Félig volt még csak éber a testem. Továbbra is fenállt a paralítzis veszélye, ugyanis eszembe jutott, hogy valaki azt írta egy fórumon: "azt mondják, egyből megszűnik a paralízis ha valamidet megmozgatod. De velem sokszor megtörtént már, hogy a kezem mozgattam, viszont még mindig béna volt a testem és paralízisben voltam. Az évek alatt kitanultam, hogy nem a kéz, hanem a láb mozgatása a tuti módszer". Ettől felbátorodtam és a lábamra fókuszáltam. Kb 2-3 másodperc után megmozdult. De olyat, amit utána éreztem... Nagyon durva volt. Egy forró hullám a lábam hegyétől az agyamig végigsöpört és nem volt valami kellemes. Úgy éreztem az egész testem, minden szervem forrt, mikor visszatért belém az élet. Pár másodperc volt az egész, de nagyon meglepődtem. Csodálatos az emberi test, csak tul keveset tudunk róla.
2014. máj. 7. 17:06
 1/1 anonim válasza:
Persze! az elején ahogy írtad tudatosan álmodtál!Velem is történt már csomószor :) Utána igen, alvásparalízised volt. Próbáld meg felkapcsolni a lámpát vagy valamit csinálni. Ne figyelj az alvásparalízisre gondold azt hogy lesz@rod és akár benn is éghetsz... Akkor abbamarad . a végén ez az érzés még az álom és az ébrenlét közötti szakaszban voltál és valószínűleg ez még az álom része volt. Nyugi nem a tested szállt beléd vissza , az végig ott volt :) és igazad van szinte semmit sem tudunk és amit igen , az még a fele sem az egésznek :D
2014. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!