Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy száraz fulladás?

Van olyan, hogy száraz fulladás?

Figyelt kérdés
Ha van, csak vízben fordulhat elő?
2009. dec. 26. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát meg lehet fulladni ezer módon, mondjuk ha valakinek a nyakát egy kötél szorítja, amit akasztásnak hívunk, vagy bele lehet fulladni homokba, különféle gázokba (elgázosítás), de lehet fulladni úgy is, hogy a levegő megvan frankón, de a tüdődben valami útját állja, brutálmód félrenyeltél valamit, netán felköhögtél valami olyat, de úgyis meg lehet fulladni, hogy a tüdőd nem képes felvenni az oxigént, mert mondjuk a hemoglobinodba túl sok szén-monoxid került, ami megköti őket...

Ezer módja van, sajna.

2009. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert lélegeztem,volt egy kis étel a számban,lement,szúrt, de nem köhögtem...Minden rendben van?
2009. dec. 26. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiköhögted? Már nem szúr?

Ha nagy baj lenne, nem gyakori kérdéseznél, hanem lila fejjel, lógó nyelvvel feküdnél az asztal alatt...

Ne aggódj, minden oké! De egyébként meg lehet fulladni félrenyeléstől, noha ritka.

2009. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szúr,csak szúrt,mikor lement...Nem köhögök,nem kezdtem köhögni,mert egyszerűen nem éreztem, hogy ott lenne,de megijedtem,ezért írtam ide ezt a kérdést.Tehát nem szúr,nincs furcsa légzésem,nem szúr a mellkasom.Egyébként úgy hallottam hogy alvás közben fullad meg az ember.Köszi a választ:)
2009. dec. 26. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem te már megúszod.
2009. dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi és mekkora volt, ami lecsusszant. Lehet, hogy most megakadt egy olyan helyen, ahol éppen nem okoz panaszt, de később valamitől (pl. botlás, autóban zöttyenés, stb.) lejjebb csúszik és megfulladsz. Vagy tüdőgyulladást vagy betokosodva akár daganatot provokálhat.

Nemrégiben volt a tv-ben is egy kisfiú, aki egy nagyobb morzsányi mogyoróval a tüdejében élt ki tudja mióta panasz nélkül, amikor egy rutinröntgennél kiderült. A doki azt nyilatkozta, hogy csoda, hogy a gyerek még él, mert pár centivel odébbcsúszva biztosan fulladást okozott volna a morzsa.

Én mindenképpen azt jalasolnám, hogy menj el orvoshoz, ott megvizsgálnak, és ha indokolt, kiszedik.

2009. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvagyok, csak mostanában ijedős vagyok.
2009. dec. 27. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!