Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire furcsa érzés katétere...

Mennyire furcsa érzés katéteren pisilni napokon át?

Figyelt kérdés

Nem volt még szerencsére nekem soha, remélem nem is lesz, csak érdeklődésből kérdezem.


Azt sejtem, hogy nagyon pocsék lehet, amikor felrakják meg kiveszik. De amíg bent van, addig érzi azt az ember, hogy benne van? Fáj meg kellemetlen?

És mit érzünk olyankor: hogy állandóan pisilni kell vagy ellenkezőleg, teljesen elfeledkezik róla az ember, hogy jön a vizelete?



#pisilés #vizelet #katétere
2014. máj. 12. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A katéter felhelyezése kicsit kellemetlen, míg fönt van nincs vizelési inger, mert elvezeti a vizeletet azonnal.Semmit nem érezni, azt sem,hogy bent van.. A levétel szintén kicsit kellemetlen.
2014. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A felrakás nekem nem volt vészes. Mondta a nővér, hogy nagyokat és mélyeket sóhajtsak. Akkor nem feszítesz be, ellazulnak az izmaid. Amikor sóhajtottam, ő tolta be. A végén a záróizomnál nem akart átmenni, az kicsit kellemetlen volt, de egy pattanást éreztem, majd meg is indult a pisi.


Amikor bent volt azt nem éreztem, csak ha merevedésem volt. Mert attól az még van. Akkor olyan fura érzés volt, meg a kezem alatt vezették el, és meg-meg húztam néha...

De a bentléte amúgy nem volt kellemetlen.


Amíg bent volt csak folyt a pisi. Nekem mondom a kezem alatt volt csak azt éreztem, hogy megmelegedik a cső, akkor tudtam, hogy jön...


Kihúzás nem volt vészes, egy nagy levegőt kellett venni, és ki is húzta. Utána 1-2 napig olyan égő érzés volt, de elmúlt teljesen.

2014. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!