Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A teától magas a vérnyomásom?

A teától magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Évek óta csak teát iszok (fekete teát), ebben koffein van. Lehetséges, hogy ettől magas a vérnyomásom? Nem szeretem a vizet, kólát se iszok, csak teát kb napi 2litert. Milyen teát ihatnék, aminek jó íze is van, és amitől kisebb lesz a vérnyomásom, meg ne is legyen túl drága.

2014. máj. 15. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
gyümölcstea
2014. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma olyat ittam, de ez nekem túl édes pedig cukrot sose teszek teámba :(
2014. máj. 15. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Az angolok akkor rég kihaltak volna. Feltehetően nem sűrű, erős teából fogy a napi 2 liter. Hígra, világosra készített tea minden további nélkül elfogadható, nem tartalmaz annyi koffeint, mint pár csésze erős feketekávé. Ráadásul a teában levő teobromin javítja a keringést, a vörösvértestek szűkebb kapillárisokon is átjutnak. Próbálj ki sokféle herbateát. Ráadásul vannak magas vérnyomás elleni gyógynövényes teakeverékek is, amelyek normál tea helyett fogyaszthatók és egészen kellemes (herba) ízük van.
2014. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi, majd patikába megkérdezem van-e olyan tea :)
2014. máj. 15. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zöld teát, a fehér teát és a roibos teát.
2014. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!