Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a vérnyomásom, és...

Magas a vérnyomásom, és fiatal vagyok átlagban 140/70 pulzus 50-55. Szerintetek mi okozhatja? Többit lent olvasd

Figyelt kérdés
A lényeg hogy voltam már vele orvosnál, de mivel még fiatal vagyok 20/F nem adtak rá semmit, és ezzel én is egyet értek. Felmerült bennem egy kérdés. Vér-NYOMÁS-ról lévén szó és mivel a vér alapvetően víz-ből van (magas százalékban), ezért a víz-nyomásról is lehet szó. Namármost. Én relatíve magas vagyok 2 kerek méter. Lehetséges-e az hogy mivel ilyen magas vagyok ezért a szívemnek alapvetően nagyobb nyomással kell dolgozni a teljes test főleg a magasan lévő fejem vérellátásáért? Szóval mivel magasabbra kell pumpálni ezért nagyobb vérnyomás kell. Eredhet-e innét a magas vérnyomás?Szerintem logikus

2014. jan. 23. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem,ez baromság,a magasságod nem függ össze a vérnyomásoddal.:) A 70 az pont jó,pulzusod is okés,a vérnyomásod annyira nem vészes.Igaz azt mondják,hogy 120 körül kell lenni,de apukámnak is világ életében 135-140 volt,és semmi baja.Próbálj mozogni rendszeresen,az állítólag segít,és akkor mérd meg a vérnyomásodat mikor teljesen nyugodt vagy,és nem ittál koffeint.(Pont ma volt védőnői szűrés,elfelejtettem,és reggel megittam 2 deci kávét,és 139 lett.) :)
2014. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!