Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömbenövés. Mit tegyek most?

Körömbenövés. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már régóta szenvedek ettől a problémától. Voltam már gyógypedikűrösnél is de egy idő után mindig jelentkezett ez a kellemetlen probléma. Most pedig oda jutottam, hogy annyira fáj, hogy nem tudok hozzá érni, be van gyulladva, tiszta piros és néha vérzik is. Kenegettem Tetran kenőccsel, tettem rá hideg vizes ruhát, de nem nagyon akarnak használni. Most már tényleg nem tudok mit kitalálni, ezért azon gondolkozom, hogy elmegyek sebészetre. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Volt e már tapasztalatok, rendesen megcsinálták e stb...? Mert hallottam olyat aki azt mondta, hogy az egész körmöt leszedik, akkor olyanról is, hogy úgy megcsinálták neki, hogy 2 hét után leesett a körme... Válaszaitokat előre is köszönöm!

2014. máj. 17. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában csak részleges rezekciót csinálnak,ami azt jelenti,hogy a körömnek azt a sarkát,illetve azt az oldalát veszik le,ahol a benövés van. Ha valakinek leesik a körme az azt jelenti,hogy nem csak benövés a gondja,hanem valami miatt sérült a körömágy és a mátrix,esetleg annyira gombás a körme,hogy a köröm ettől válik el a körömágytól. Ha ilyen neked nincsen,akkor nem fog leesni a körmöd.
2014. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Nem, sosem volt ilyen problémám hála istennek! Mindig ápolva volt rendesen. Ha sebészetre megyek, kapok érzéstelenítő injekciót a lábujjamba, vagy valamit? Tetanus-t a hátsómba? Te mit tanácsolsz, elmenjek?

További szép napot, üdv!

2014. máj. 17. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze nem ártana keresni egy jó pedikűröst aki tudja, hogy a lábon nem lehet úgy nyírni mint a kézen, csak egyenesen, és a két sarkát mindig felhúzni, hogy ne tudjon benőni. Persze nem ártana, edző cipőt is kerülni, mert attól is benőhet a köröm
2014. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Irány a sebészet
2014. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tetanuszt nem tudom, de érzéstelenítőt igen
2014. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kapsz tetanuszt :)
2014. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Esetleg abban is tudnátok segíteni, hogy Szegeden melyik a legjobb sebészet, ambulancia? Nem rég költöztem ide, és nem nagyon ismerem még a várost, meg úgy a dolgokat. :D
2014. máj. 30. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!